Megjelent a Bringázás 2021 kiadvány, amelyben további érdekességeket is talál a kerékpározásról. Kapható az újságosstandokon.
Wexl Trails (Alsó-Ausztria, Ausztria)
Amikor nem a síelők, akkor a bringások veszik birtokba a hegyoldalt St. Corona am Wechselben. A helyiek nekik is kiépítették az infrastruktúrát, a park egyik legvonzóbb tulajdonsága, hogy mindenféle felkészültségű bringás megtalálja a maga ösvényét, a maga útvonalát. A single traileken (nevezzük egynyomos ösvénynek) rengeteg természetes akadály repíti az égig az adrenalinszintet. Ez értelemszerűen inkább a haladóknak ajánlott, hiszen egy-egy követ vagy keresztben fekvő fát tudni kell átugratni, kikerülni. A flow ezzel szemben simább útvonal, gyakran döngölt kavicsból, itt inkább a kanyarok vagy a szintcsökkenés jelent kihívást.
Nyitvatartás: 9–18. Napijegy ára: 5–25 euró. Honlap: wexltrails.at
Bikepark Leogang (Salzburg, Ausztria)
A The Epic Bikepark Leogangért már egy kicsivel messzebb kell mennünk, ám a lehetőségek bőven kárpótolnak a távolságért. Az Asitz-hegynél elterülő centrum ugyanis a downhillesek, a freeride-osok és a hegyi kerékpárosok világa, kontinens- és világszinten is a legjobb bringaparkok közé tartozik, mountain bike világkupaversenynek is adott már otthont. Izgalmas terepen lehet ugratni, míg a downhillösvényre felvonók szállítják az érdeklődőket, és összesen több mint 70 kilométernyi line és trail csábít a 2001-ben alapított központban. A parkban kerékpárt is bérelhetünk, illetve guide-ot fogadhatunk, ha útmutatásra lenne szükségünk.
Nyitvatartás: 9–16.45. Napijegy ára: 23-46.5 euró. Honlap: bikepark.saalfelden-leogang.com
Semmering (Alsó-Ausztria, Ausztria)
Az idén 15 éves a Soprontól kevesebb mint egy órára fekvő semmeringi bringapark, a downhillesek földi paradicsoma. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően ma már 18 kilométernyi pályán száguldhatnak és ugrathatnak a bringások a Zaubergen, a kedvező elhelyezkedés miatt nemcsak a magyaroknak, hanem a szlovénoknak, a szlovákoknak vagy a cseheknek is vonzó terep. A fő profil a downhill, világkupaversenyt is szoktak rendezni itt, így a haladóbb terepbringások sem unatkoznak – ám az osztrák hagyományoknak megfelelően kiemelten fontosak a családok, így kezdőknek való, könnyebb pályákat is kialakítottak. A szép tájban ugyanakkor slopestyle pálya is megbújik. A felvonók jól és gyorsan szolgálják ki a közönséget.
Nyitvatartás: 9–17. Napijegy: 19–34 euró. Honlap: semmering.com/page/bikepark-semmering
Kellys Bikepark (Kálnica, Szlovákia)
Nem kell Ausztriáig menni jól kialakított bringaparkért, hiszen a környező országokban, így Szlovákiában, Budapesttől nagyjából 250 km-re is találunk ilyet. Kálnica (Kalános) télen síterepként üzemel, nyáron viszont a kerékpárosok otthonává válik, a viszonyokból fakadóan remek downhillpályákat kínál. A bringaparkban épített pályaelemek sorát és aszfaltos pumpapályát is találunk, de léteznek enduro és slope nyomvonalak is, a térképük összesen húsz pályát jelöl. Csákányos felvonóval lehet feljutni a pályák tetejére. Ahogy illik, itt is lehet felszerelést bérelni, akinek elektromos bringára lenne szüksége, olyat is talál.
Nyitvatartás: péntektől vasárnapig 9–16, a többi napon egyéni foglalás. Napijegy: 3–17 euró. Honlap: bikeparkkalnica.sk
Bike Park Pohorje (Szlovénia)
Az osztrákok által képviselt minőséget nemcsak az alpesi országban találjuk meg, hanem déli szomszédjánál, Szlovéniában is. Több mint tíz kilométer hosszú pályát kínál a maribori Bike Park Pohorje, szupergyors vörös (2.9 km), kellemesebb, ám itt-ott ugratós családi (5.5. km) és világkupaszintű fekete (2.1 km) útvonalakkal. A kategorizálás jelzi, hogy a kezdőket éppúgy várják, mint a vérprofi mountainbike-osokat. A honlap alaposan informál, kedvcsináló videókon nézhetjük meg, mit is jelent végigmenni a kijelölt pályákon (amelyekről nem szabad letérni).
Nyitvatartás: 9–17. Napijegy: 14–22 euró. Honlap: bikeparkpohorje.si
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!