Úgy a világ legmeghatározóbb sportolóinak az egyike, hogy néha maga sem hiszi el. A műfajában jó úton halad a halhatatlanság felé, miközben egy-egy díjátadóra nem készül beszéddel, mondván, vannak nála jobbak. Szinte minden évben rekordo(ka)t döntött, sportága legjobbja, ám remegett a keze, amikor LeBron Jamesszel találkozott. Mikaela Shiffrin csupán 25 éves, de már most csúcsok sorát mondhatja magáénak. A 2014-es szocsi olimpián 18 évesen és 345 naposan győzött műlesiklásban (szlalom), senki sem szerzett nála fiatalabban aranyérmet az alpesi sízők között. Bár sokszor elképzelte, hogy olimpia bajnok lesz, a dobogón mégis inkább úgy viselkedett, mint aki felfogni nem tudja, és elhinni sem akarja, hogy sikerült.
Megjelent a símagazin!
Síelés 2020–2021 magazinunkban hosszabban is írunk a Mikaela Shiffrin kiemelkedő pályafutásáról. Az újságárusoknál már kapható 84 oldalas magazint emellett a Covid-mentes síelés, külföldi körkép, divattörténet, gasztrotipp és sok egyéb sícikk is színesíti.
Apropó, „ősök”: Mikaela sorsa tényleg meg volt írva, hiszen egy kórházban megismerkedő szülei (Jeff aneszteziológusként, Eileen nővérként dolgozott Bostonban) maguk is síeltek. Az édesanyja később mentora, tanára, edzője lett, ma is tagja a stábnak. A szülők labdarúgással, tenisszel és szörffel próbálták megtalálni az egyensúlyt a több ezer, sílécen töltött óra között. Igyekeztek a sportág szeretetére nevelni Shiffrint, hogy ne elsősorban az eredményekkel törődjön, hanem szabadon síeljen.
A csúcsig már-már megingások nélkül vezetett az út. Nagyjából tízéves lehetett, amikor megkérdezte a szülőktől, hogy mikor kezdhet versenyezni a világkupa-sorozatban. Erre csupán néhány esztendőt kellett várni, 2011-ben a legjobbak között találtuk (abban az évben minden idők legfiatalabb bajnoka lett a tengerentúlon), ő pedig magát a dobogó harmadik fokán a decemberi osztrák vk-versenyen, műlesiklásban.
Hamarabb szerzett vk-érmet, mint jogosítványt…
Bár korábban úgy fogalmazott, ne kérdezzenek tőle vitás témában, mert nem akar vitára okot adó választ adni, ma már sokkal inkább szeret véleményt nyilvánítani. Szívesen emeli fel a szavát a nők egyenlő fizetése érdekében, miközben büszkén vallja, olyan sportág képviselője, amelyben nincsenek különbségek a pénzdíjazásban.
Ezt alátámasztja, hogy többször a legmenőbb férfi versenyzőket is megelőzve végzett a kereseti lista élén.
A neves Sport Illustrated sem tett még olyat, hogy nem olimpiai évben egyéni sportolónak szánja a címlapot – egészen márciusig. A sztori azonban a tervezettnél sokkal szomorúbban alakult: éppen a fotózás idején, Olaszországban kapta a sokkoló telefont, hogy édesapja súlyos sérülést szenvedett egy balesetben. Édesanyja és ő azonnal hazarepült, ám már csak az utolsó órákat tölthették vele. Ebből a helyzetből kellett összeszednie magát. Az életét meghatározó édesapja azonban fentről is erőt adhat, ráadásul aki hosszú évek óta egy elképesztően kiszámíthatatlan körülmények jellemezte sportágban teljesít elképesztően egyenletesen, annak nincsen akadály.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!