A túrázás kiváló kikapcsolódási lehetőség, de hátrányaként fel lehet hozni, hogy sokáig tart. Az ember átlagtempója kellemesen sétálva 4-5 kilométer óránként, és akkor még nem beszéltünk a pihenőkről, a szintemelkedésről és a terep nehézségeiről. Egy 15 kilométeres út mindent figyelembe véve akár 3-4 órán keresztül is tarthat, ami lássuk be, elég sok. Nem véletlenül teszik le egyre többen a voksukat a terepfutás mellett – a kellő erőnlét megszerzésével ugyanannyi idő alatt jóval nagyobb távot lehet megtenni.
Na de mi a helyzet, ha valaki nem szeret futni? Neki találták ki a speed hikingot, amit magyarra leginkább talán gyors túrázásként lehetne fordítani.
A speed hiking alkalmazásával hosszabb útvonalat lehet megtenni (több látnivaló férhet bele a napba), valamint egy adott útvonalat a korábbinál jóval gyorsabban teljesíthetünk. Ahhoz, hogy ez a gyakorlatban is így legyen, persze nem árt a megfelelő felszerelés. Vaskos túracipőnket vagy bakancsunkat hagyjuk otthon, olyat vegyünk fel helyette, amely amellett, hogy védi a bokánkat, könnyed súlya miatt alkalmas a futáshoz. Hátizsákunk legfeljebb 25 literes legyen, és igyekezzük csak a legfontosabbakat (víz, élelem, ruházat, stb.) pakolni bele.
Minél nagyobb a hátizsák és minél nagyobb súlyt vagyunk kénytelenek cipelni, annál lassabban haladunk.
Legyen nálunk mindig túrabot. Mivel gyorsan haladunk, rengeteget segít (különösen nehéz terepen) a stabilitás megőrzésében. Hegynek fel rátámaszkodva gyorsabb mozgást tesz lehetővé, ereszkedéskor pedig segít levenni a súlyt a lábról.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!