Teljesítménytúrák: lehet vagy nem lehet?

Vágólapra másolva!
2020.05.21. 12:34
A Magyar Természetjáró-szövetség újabb állásfoglalást tett közzé tagszervezetei számára, az operatív törzset megkeresve az Emberi Erőforrások Minisztériumától érkezett válasz a jogszabályok értelmezésével kapcsolatban.

A csupasport.hu is beszámolt róla, hogy a Magyar Természetjáró-szövetség (MTSZ) május elejei állásfoglalása szerint nem lehet semmilyen túrázási tevékenységet szervezni, természetjárást csak azokkal folytathatunk, akikkel egy háztartásban lakunk. A szervezet azóta kikérte az ügyben az operatív törzs véleményét, és az Emberi Erőforrások Minisztériumától választ is kapott a felvetődő kérdésekre. Az MTSZ az alábbiakról tájékoztatta a napokban tagszervezeteit:

A túrázás és a vezetett túrázás beletartozik a szabadidősport keretei között végzett edzéstevékenységbe, ezért

Magyarország teljes területén engedélyezett a túra szervezése és az azokon való részvétel a kormányrendeletben és a védelmi intézkedésekről szóló kormányrendeletben foglalt feltételek szerint.

Továbbra sem teljesen egyértelmű azonban a teljesítménytúrázás helyzete. Ez ugyanis a túraversennyel együtt sportrendezvénynek minősül, ezért
az ilyen típusú események Magyarország teljes területén szervezhetők, de csak zárt körülmények között, nézők nélkül. A zárt körülmények feltételeinek megteremtése a szervezők felelőssége.

Az MTSZ ezzel egyidejűleg kéri a fenti tevékenységek, események szervezőit a veszélyhelyzetre vonatkozó biztonsági előírások és feltételek betartására, megteremtésére.

S hogy mi a válasz a címben is feltett kérdésre? Erre csak azt tudjuk mondani, hogy értelmezéstől függ. Nézők jellemzően nincsenek jelen egy teljesítménytúrán (ha csak a résztvevőket a célban vagy a táv valamely pontján váró kísérőket nem számítjuk annak), a zárt körülményeket pedig nehéz megfeleltetni egy szabadidős sportnak, amely nem egy jól elkerített helyre, például egy stadionra korlátozódik. A zavaros helyzet tisztázásra, pontosításra vár, közleménye szerint az MTSZ már felvette a kapcsolatot az illetékes hatóságokkal.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek

Egy jó talpbetéttel messzebbre túrázhatunk

Csupasport
2023.11.16. 10:55

Túra alatt csak mértékkel az alkohollal!

Csupasport
2023.09.14. 10:25

Közeledik az ősz, túrázáshoz kell a fejlámpa – de milyet válasszunk?

Csupasport
2023.09.01. 09:29

Örök szabály a túrázáshoz: végy egy jó túrazoknit!

Csupasport
2023.08.18. 11:15

A terepfutók figyeljenek a túrázókra – vagy fordítva?

Csupasport
2022.10.28. 10:55

Ezekre érdemes figyelni az első ötvenes teljesítménytúra közben

Csupasport
2022.10.13. 10:43

Ha éjszakai túrára készülünk, ne a fejlámpán spóroljunk!

Csupasport
2022.09.21. 14:50

Alkoholt és vizet is csak mértékkel fogyasszunk a hosszabb túrákon

Csupasport
2022.09.14. 15:31
Ezek is érdekelhetik