Még a teqball is nagyon friss sportnak számít, ehhez képest a qatch (teqballasztalon játszott kézilabda) még frissebb, alig féléves a története és máris világbajnokságot rendeznek. Az eleinte csak edzéseken használt teqballasztal új funkciót kapott, szabályokat kreáltak, így máris létrejött a qatch.
Bemutató mérkőzések sora után nemzetközi és hazai versenyek következtek, majd ezt követően hirdették meg a világbajnokságot. A sportág első világeseményén 16 csapat állt asztalhoz három kontinensről: Afrikát Egyiptom, Ázsiát pedig Pakisztán képviselte, Európából Oroszország, Románia, Portugália, Ukrajna, Bosznia-Hercegovina, Csehország, Szerbia, Montenegró, Észak-Macedónia, Görögország, Ciprus, Horvátország, Lengyelország és Magyarország érkezett a vébére.
Az első játéknapon a csapatokat négyes csoportokba sorsolták, a csoportok első helyezettjei jutottak a középdöntőbe, ahol két meccset játszott minden csapat, így alakult ki az elődöntő mezőnye: Portugália, Oroszország, Szerbia és Magyarország. A torna második napján előbb az elődöntőket játszották le: az első meccsen az addig veretlen orosz csapat a szerbekkel csapott össze, a technikás játékot játszó oroszok nemigen tudtak érvényesülni, a szerbek kihasználva testi adottságaikat (magasság, erő) 2:0 arányban győztek. A másik elődöntőben Portugália az első gémben meglepte a magyar csapatot, amely innentől kezdve magabiztosan játszott, nagyon szép megoldásokat láthatott a közönség, míg a portugálok több technikai hibát is vétettek. A magyar csapat az első szettet 2:1-re nyerte meg, a másodikban 2:0-ra diadalmaskodott.
A finálé előtt a kézilabdasport hírességei játszottak gálameccset, az Indoor csapatban Vadkerti Attila, Harsányi Gergely, Tóth Ádám szerepelt, a Beach csapatot Zakics Bence, John András és Hajdú Péter világbajnoki bronzérmes strandkézilabdázók alkották. Az egy győztes szettig tartó küzdelmet a strandröpis csapat nyerte meg, szép kombinációkkal szerezve pontokat. A meccs után mindkét csapat játékosai elmondták, mennyire szokatlan az asztal, és a vonalak is zavaróak, ezért is hibáztak oly sokat. De nagy élménnyel gazdagodtak, nagyon örültek, hogy játszhattak, Tóth Ádám, válogatott szélső kiemelte, hogy a qatch edzésmódszerként is hasznos lehet.
Ezután jöhetett a döntő Szerbia és Magyarország között. A Pálos Gábor, Zöldy Tamás és Széles László alkotta magyar válogatott az elődöntőhöz hasonlóan beragadt a kezdésnél, onnan viszont nem volt megállás.
Nagyszerű kombinációkat mutatott be, jól is védekezett, megtalálta a szerb bombázók ellenszerét, így 2:0 arányban megnyerte a mérkőzést és ezzel az első qatchvilágbajnokságot!
(Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt)
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!