Megalapítása (2005) óta a Kerékpáros Világszervezet (WBR) több mint húsz országban félmillió bringát adományozott a rászorulóknak – írja a Nemzetközi Kerékpáros-szövetség honlapja, az uci.org. Az ötszázezredik kerékpárt egy kenyai vidéki kisváros középiskolás tanulója kapta meg – ebben a szállítmányban még további 100 kerékpár talált gazdára.
A jótékonysági szervezet feltett szándéka, hogy a világ minden szegletében népszerűsítse a kerékpározást, a kerékpáros-közlekedést, ezáltal a rendszeres testmozgást is.
„A fejlődő országokban több millióan kénytelenek gyalogolni naponta több mint tíz kilométert, hogy előteremtsék a napi betevőjüket. Gyalogláskor nemcsak a távolsággal, a terhekkel és az útonállókkal, hanem a tűző nappal is meg kell küzdeniük. A nagy távolság miatt sokan csak kínkeservesen jutnak el az iskolába, nem kapnak megfelelő egészségügyi ellátást, és csak nehézségek árán képesek eljuttatni eladásra szánt termékeiket a nagy piacokra” – hirdeti a szervezet honlapja.
Az alapítvány minden részletre ügyel, megállapodást kötnek a programban részt vevő gyerekekkel és szüleikkel, hogy az adományt kizárólag az iskolába jutásra használják. Ha a gyerekek sikeresen elvégzik az általános vagy a középiskolát, végleg megtarthatják a kétkerekűt.
A WBR 2300 kerékpárszerelőt látott el megfelelő tudással, így a helyiek bátran fordulhatnak hozzájuk, ha javításra vagy általános szervizelésre van szükségük. Ezzel a szervezet hosszú távon is biztosítja a program fenntarthatóságát. Az alapítvány tájékoztatása szerint – 134 000 magánszemély segítségének köszönhetően – az eddig szétosztott félmillió kerékpár két és fél millió ember életét változtatta meg világszerte.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!