Sokan sörrel jutalmazzák magukat a kimerítő sportolás után, mondván, megérdemlik, ráadásul segíti a regenerálódást. Egy jéghideg sör valóban frissítő hatású, és abban sincs semmi kivetnivaló, hogy valaki így díjazza saját erőfeszítéseit. Ez egyéni döntés kérdése. Az osztrák Der Standard című lap azonban rámutatott, az alkoholos sör cseppet sem használ a regenerálódásnak.
Mégsem elvetendő ötlet testmozgás után söröskorsó után nyúlni. Elegendő, ha megnézzük az összetevők listáját (árpa, komló és víz – a kukoricadarát kerüljük…), s máris kiderül, a sör tartalmazza a sportolóknak elengedhetetlen szénhidrátot és vitaminokat. Ellene szól a kevés ásványi anyag, márpedig izzadáskor elsősorban ezekből veszítünk. Fehérjetartalma sem eget rengető, pedig ez szükséges az izmok regenerálódásához.
A szabadidő-sportolók jelentős részének azonban nem okoz gondot a „raktárak” feltöltése.
„Sokan vannak, akik edzés után a kelleténél is több »üzemanyagot« vesznek magukhoz” – mondja Wolfgang Schobersberger, tiroli sportorvos. Ez elsősorban azokra igaz, akik szeretnének néhány felesleges kilótól megszabadulni. Ne felejtsük el, egy korsó sör több mint 200 kalóriát tartalmaz, ennek ledolgozásához mintegy húsz percet kell sportolni.
Az alkoholmentes sör nem rossz ötlet, a müncheni egyetem sportorvosai ugyanis évekkel ezelőtt igazolták, az alkoholmentes búzasör csakugyan kedvező hatású a sportolók szervezetére. Ellenállóbbak a betegségekkel – például a megfázással – szemben. Ugyanakkor valamennyi szakértő aláhúzta, az ásványvíznél nem találni jobb megoldást.
Lássuk, mi szól az alkoholtartalmú sör ellen:
Zárásképpen ismét egy városi legenda, amely arról szól, sokan alkoholfogyasztás után teljesítettek csúcsformában. Nos, lehet, hogy ők így érezték, ám az eredmények (ha voltak ilyenek…) nyilvánvalóan mást mutattak. Alkoholos befolyásoltság alatt ugyanis csökken az összpontosítás, romlanak a koordinációs készségek.