Tizennyolc magyar siker
Az eddigi harminckilenc kiírásból 18 alkalommal született magyar siker, Vida László, Liszkay István és Török Győző duplázni is tudott. Az ezredforduló óta kétszer örülhettünk hazai diadalnak, 2002-ben Vanik Zoltán, 2005-ben pedig Lengyel Tamás nyert, a kettő között pedig a később magyar színekben is versenyző, akkor még szlovákiai Remák Zoltán lett az első.
890 kilométer
Tizenkétszer fordult elő eddig, hogy 1000 kilométernél is többet tekertek a bringások, a csúcs az 1962-es 1393 kilométer, míg a legrövidebb Tour de Hongrie az 1943-as 471 kilométer volt.
Idén hét etap vár a mezőnyre, a siófoki prológ után öt nap alatt hat szakasz szerepel a programban, a mezőny június 14-én duplázik, délelőtt lesz a Kazincbarcika–Tiszafüred, délután pedig a Tiszafüred–Hajdúszoboszló szakasz.
Jelentős díjazás
A verseny a nemzetközi szövetség (UCI) naptárában 2.1-es minősítéssel szerepel, így a viadalon csak kontinentális vagy annál magasabb besorolású istállók vehetnek részt. A tizenkilenc csapat hét-hét bringást indíthat, így összesen 133-an vehetnek részt a megméretésen, amelyen jelentős díjazásért hajtanak a versenyzők. Az összdíjazás ugyanis megközelíti a kilencmillió forintot.
Színes trikók
Ahogy az a legnagyobb versenyeken is hagyomány, a különböző összevetések legjobbjai megkülönböztető trikóban tekernek. Az összetett éllovasát sárgában látjuk majd, a legjobb magyar bringásé a fehér mez, a legjobb sprinter zöld, a legjobb hegyimenő pedig piros trikóban pattan nyeregbe.
Benne leszünk a tv-ben
A Tour de Hongrie szakaszait élőben közvetíti az M4 Sport, de minden nap összefoglalót láthatunk az adott szakaszról az Eurosport2 csatornán, ahol két etapot is élőben sugároznak majd, ennek, no meg a szervezők partnereként dolgozó A.S.O. cégnek (ők rendezik a Tour de France-t is) köszönhetően több mint százötven országban lesznek láthatók a Magyar körverseny küzdelmei.
(Felső fotó: Meder István, Nemzeti Sport, 2018)