Az interneten rengeteg őrült, és kevésbé őrült kihívás terjed, a népszerűbbekhez általában világszerte több millióan csatlakoznak. Bár sokan elítélik ezeket, pedig mint mindent, ezt is lehet nemes célra használni, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a nemrég útjára indult Trashtag elnevezésű kihívás, amelynek a célja, hogy minél élhetőbbé tegyük a környezetünket.
A lényeg, hogy keressünk egy helyet, tisztítsuk meg a szeméttől, és készítsünk egy fényképet előtte, valamint utána. Sajnos a legtöbb esetben igencsak látványos a különbség, azaz általában van mit eltakarítani.
És hogy mi köze mindennek a Csupasporthoz? Nos, a túrázás, a futás, a hegymászás vagy épp a vízi sportok szempontjából sem mindegy, mennyire szennyezett környezetben gyakoroljuk őket.
A sportolás élvezeti értékét is jelentősen csökkenti a szennyezett terep, arról nem is beszélve, hogy egészségügyi szempontból sem éppen ideális.
„Sokkoló élmény volt. Az, hogy én szedtem össze az eldobált szemetet, még inkább rádöbbentett, mekkora probléma a műanyagszennyezés a világban. A legszebb helyek tele vannak szeméttel. Elmentünk egy szigetre, ahol nem lakik senki, és bár első látásra tisztának tűnt, fél óra alatt megtelt a szemeteszsákunk. Ha változást szeretnénk, akkor a napi szokásainkkal kell kezdenünk. Én mindig egy acél termosszal utazom, nem használok szívószálat, a bevásárlás során próbálok minél kevesebb műanyagzacskót használni, és természetesen szelektíven gyűjtöm a szemetet. Mindenkit arra bátorítok, hogy menjen ki a hozzá legközelebbi partra, és nézze meg, milyen gyorsan megtelik egy zsák szeméttel” – írta a közösségi oldalán.
Hasonló tapasztata volt Rebecca Gillmore-nak, a brit szörfös videója villámgyorsan elterjedt a közösségi oldalakon. Valóban sokkoló a felvétel, amelyen Bali szigetén negyven másodperc alatt gyakorlatilag teljesen megtelik a szörfdeszkája szeméttel. Ahova nyúlt, szinte mindenhonnan kihalászott valamit.
„Nem hiszem, hogy a videó képes átadni, valójában mennyire szennyezett volt a víz. Olyan volt, mintha egy műanyaglevesben úsznék. Általában az óceánban mindig közelebb érzem magam a természethez, ám ezúttal alig vártam, hogy végre kijöhessek a vízből” – mondta.