A túracipő betörése

Vágólapra másolva!
2019.02.08. 12:22
null
Még a legjobban passzoló cipőnek is időre van szüksége, hogy tökéletesen „összeszokjon” a lábunkkal. A célt több módon is elérhetjük, de egyvalami fontos: semmiképp se siettessük a folyamatot!

A cipők nem egyformán alkalmazkodnak a lábunkhoz, rövidebb-hosszabb idő szükséges a betörésükhöz. A könnyebb túracipők akár már az első felpróbáláskor tökéletesen kényelmesnek tűnnek, míg bőr bakancsoknál ugyanez hetekbe is telhet. Fontos azonban tudatában lenni, hogy a betörés sem varázsol egy kényelmetlen túracipőből kényelmeset. Ha már a próbánál nem érezzük lábunkra valónak a lábbelit, a legjobban akkor járunk, ha meg sem vesszük.

Ha a problémák csak apróbbak, és általánosságban véve minden tökéletes, az alábbiakat tehetjük a cipő és a lábunk közötti összhang megteremtése érdekében:

1. Viseljük a cipőt házon belül
Húzzunk fel olyan zoknit, amilyenben túrázni szoktunk, ha használtunk talpbetétet, illesszük a helyére, majd vegyük fel a cipőt. Kössük meg határozottan a fűzőket, de ne túl szorosan.Viseljük minél többet a cipőt a lakáson belül. Elképzelhető, hogy kissé merevnek érezzük, de ez teljesen természetes.

2. Menjünk kisebb túrákra
Ha probléma van a cipővel, inkább a városban vagy a környékén jöjjön elő, mint az év számunkra legfontosabb túráján. Próbálgassuk a cipőt, járkáljunk benne sokat, és ha továbbra is kényelmes, akkor kezdjük el növelni a távolságot.

3. Kapjunk fel egy hátizsákot, és irány az erdő!
Az első két pont is nagyon fontos a cél elérése érdekében, de a túracipő betörésében semmi sem segít annyit, mint az, hogy a lakást és a várost magunk mögött hagyva rálépünk egy szimpatikus erdei ösvényre. Arra azért figyeljünk, hogy az első alkalmakkor ne menjünk túl messze.

Jó tanács: figyeljünk oda a lábfejünk jelzéseire!

Ha figyelmen kívül hagyjuk a kisebb problémákat, azok rövid idő elteltével egyre nagyobbakká válhatnak. Ha egy-egy adott ponton érzünk nyomást, próbáljunk meg speciális kötésfajtákat alkalmazni. Előfordulhat, hogy ez sem segít, ilyenkor jobban járunk, ha nem erőltetjük a cipőt, inkább cseréljük le egy másikra. Kerüljük az olyan „sufnituning” megoldásokat is, mint a cipő beáztatása, majd felpuhult állapotban hosszú órákon át történő hordása. Ezek a cipőnek és a lábfejnek sem tesznek jót!

Legfrissebb hírek

Torta, póló, Prosecco – így várták a célban a 40-szeres Kinizsi Százas-teljesítőt

Csupasport
2025.06.16. 17:05

Otthon is elkészíthető az egészséges és könnyű „űrkaja”

Csupasport
2025.06.03. 17:09

Kinizsi Százas: Dorogig az út szeszélyes

Csupasport
2025.05.18. 17:46

Így fertőtlenítsük a vizet bárhol, bármikor

Csupasport
2025.05.11. 17:50

Június közepén rendezik meg az idei Gerecse 50-et

Csupasport
2025.04.15. 16:16

A túlzásba vitt hidratálás is lehet káros

Csupasport
2025.04.06. 15:44

Idén nyáron ismét megrendezik a Patai Mátra-teljesítménytúrát

Csupasport
2025.03.30. 15:47

Nem kell túracipő, bakancs: túrázzunk mezítláb!

Csupasport
2025.03.09. 17:23
Ezek is érdekelhetik