Magam is használtam már a stimuláriumot, kicsit olyan, mint amikor a macska dorombol, legalábbis ahhoz hasonló rezgést érez az ember, ha a kezelőágyon fekszik. Ez nyilván nem a véletlen műve.
Nem bizony. A stimuláriumot az önregenerálódásra képes állatokról készített tanulmány hívta életre – mondta Briss Ágnes, aki idehaza forgalmazza. – A megfigyelések szerint a vadászó – és ezáltal veszélyes „üzemmódban” működő – macskafélék képesek az önregenerálódásra, vagyis szervezetük öngyógyítására, sejtjeik megújítására és karbantartására. A kutatásokat végző munkacsoport feladata volt az ő képességük – a dorombolásuk – lefordítása a technika nyelvére, valamint az, hogy kitalálják, ez a képesség hogyan állítható az emberi szervezet szolgálatába.
Milyen elv alapján működik a stimulárium?
Fizikai nyomáshullámokkal képes egyes előrehaladott biológiai folyamatok visszafordítására, az egészséges sejtállapotok visszaállítására.
A sejtműködés speciális ösztönzése révén gyulladások, elzáródások, pangások, fájdalmak megszüntetésére alkalmas.
Ez az elv mennyire ismert az orvostudományban, a mindennapi gyógyászatban?
A mai orvostudomány még csak most kezdi sejteni a biofizikai működőképesség – mint önálló szerv/terület – jelentőségének fontosságát. Az orvosi szaklapok időnként már írnak e területről, de ez a tudás még nem közkeletű az orvosok körében. A biofizikai működőképességünk adja a szervezet vitalitását, az úgynevezett „belső orvos” hatékonyságát a regenerációra, az öngyógyulás képességére. A betegségek jelentős része a megromlott biofizikai működőképesség miatt alakul ki.
Az egészség legfontosabb jellemzője a folyamatos áramlás. A beteg területek egyik meghatározó jellemzője a pangás.
A stimulárium gyógyászati eszköznek számít, vagy inkább a megelőzésben hatékony?
Az egészség fenntartását van hivatva szolgálni. Vagyis ugyan nem egyes betegségek gyógyítására hozták létre, mégis számos betegség kapcsán bevethető, mivel azok oka, gyökere a biofizikai működőképesség megromlásában rejlik.
Azt akkor már tudjuk, hogy szinte minden egészségügyi probléma esetén ajánlott, de esetleg van olyan, aki nem használhatja?
Friss trombózisos betegek és kismamák ne használják. Amúgy nincsenek káros mellékhatásai. Egyes betegeknél az ágyról történő felállás után – vérnyomáscsökkenés miatt – enyhe szédülés jelentkezhet.
Hány kezelésre van szükség súlyos betegség vagy, mondjuk, csak immunerősítés esetén?
Az ajánlott kezelések száma mindig az adott esettől függ. Súlyos betegség esetén a heti két-három kezelés ajánlott legalább negyed éven át, megelőző, stresszoldó kezelés esetén a heti egy-két kezelés az optimális hat-nyolc héten keresztül.
Sportolóknak miben segít?
A rendkívül gyors rehabilitációban erős megterhelés vagy izomláz esetén, de a sérülések gyógyulási folyamatát is felgyorsítja.
Milyen területen használják leggyakrabban? Wellness, gyógyászat?
Használják orvosi rendelőkben, természetgyógyászatokban, önállóan vagy egyes kezelések kiegészítéseként. A sportban többek között a kaiserslauterni síközpontban, itthon pedig a győri ETO futballklubban, kétezerhét óta.
Aki szeretne részt venni egy kezelésen, mit kell tennie?
Győrhöz közel élek, de nem kezelek még sehol, inkább a stimulárium hazai képviseletébe fogtam bele. Szeretném, ha idehaza is minél elterjedtebb lenne, hiszen használata egyszerű, vegyszer- és mellékhatásmentes. A sportban, az orvosi és természetgyógyászi körökben is van létjogosultsága, ahogy a wellness és szállodaipar is jól tudná hasznosítani. A multikról nem is beszélve, a nagy cégeknél a folyamatos stressz és a kiégés veszélye folyamatos kihívást jelent.
Krónikus vagy rezidiv ismétlődő, akut és degeneratív porckorong- és gerincmegbetegedések, csontritkulás
Kemoterápiás vagy gyógyszeres kezelések hatásjavító, mellékhatás-csökkentő kiegészítő terápiájaként
Sportorvoslásban a regeneráció felgyorsítására, görcs- és feszültségoldásra
Az általános vitálfunkció, azaz a biofizikai működőképesség javítására, gyógykezelések hatásfokának növelésére