Az 1996-ban kezdődött pánikbetegségem, a férjem betegsége, amely a családra is erősen kihatott, valamint a pánikbetegségem 2010-es kiújulása után sem lélegezhettem fel.
Nőként voltam a család alapköve.
Azt vettem észre az évek során, hogy lelkületemet, viselkedésemet, gondolkozásomat tekintve férfi lettem. A férfifeladatok ugyanis átalakítanak egy nőt.
Hol volt már az naiv kis nő, akinek a tekintetében az aggodalmon túl mindig ott volt a remény fénye is?
Az a nő már meghalt bennem. Űzött vad lettem. Nemtelen. Vágyak nélkül. Gép. Elfojtásokkal és végtelen szomorúsággal.
Egy reményem volt: a lányom.
És egy kapaszkodóm: a sport.
A 2010-es összeomlás után soha többé nem hagytam abba a sportolást – és ezzel az életemet kaptam vissza. A mozgás ugyanis megint megerősített. Ahogy erősödött a testem, úgy erősödött hozzá a lelkem. Mindent gondot megoldottam. Túlléptem a pánikon újra. Elviseltem a munkáimmal járó terheket. Szépen cseperedett a lányom. Az új lakással megint nőttek az anyagi terheim, de boldog voltam, hogy a lányomnak végre van saját szobája, és nem a nagyszüleivel osztozik egy kis lyukon. El tudtam engedni a férjem kezét is: amikor láttam, hogy jobban van, és boldogul nélkülem, külön utakon folytattuk az életünket. Egymagam maradtam, egy aprócska gyerekkel, sok munkával, anyagi gondokkal, a kiherélt pánikkal és a mozgás végtelen örömével.
Éreztem, hogy a hajszás életmódnak és az elmúlt éveknek ára lesz.
Igazam lett. Negyvenévesen elkezdtem klimaxolni, egy évre rá meg kellett műteni.
Ebben az évben mondták ki a válást.
A következő évben leoperálták mindkét mellemet, mert a folyton begyulladó ciszták nagy kockázatot jelentettek. A volt férjem fizette a műtétet. Elváltunk, de jóban maradtunk. Hálás voltam neki ezért.
A nőgyógyászati műtét után két nappal már mozogtam. A mellműtéttel járó fájdalmak és bonyodalmak minden várakozásomat felülmúlták. Ahogy tudtam, talpra álltam, három hétre rá már az edzőteremben voltam.
Ha nőként nem lehetek boldog, leszek boldog emberként.
És én mentem előre...