Kiválóan kezdte a futsal Bajnokok Ligája selejtezőjét a Veszprém, amely magabiztos győzelmet aratott Athénban az angol bajnok Bolton ellen. Harminc szurkoló kísérte el az együttest Görögországba, és nem kellett csalódniuk, Dróth Zoltán góljával már az első percben megszerezte a vezetést a története első nemzetközi mérkőzését játszó együttes. A 36 éves csatár Hadházi Sándor szöglete után bravúros mozdulattal talált a kapuba, megadva ezzel az alaphangot. Nem sokkal később a lécet találták telibe az angolok, de a játék képéről mindent elárul, hogy az első félidő végén 4–0 volt az állás. A második játékrészben emberelőnyös taktikára váltott az ellenfél, ami megbosszulta magát, a duplázó Dróth az üres kapuba emelt, és ezzel eldőlt az összecsapás.
A veszprémiek továbbra sem lassítottak, fél óra elteltével már fölényesen, hét góllal vezettek, és innentől leginkább csak az volt a kérdés, hogy lehozzák-e kapott gól nélkül a találkozót. Sikerült, amihez Spandler Mátyás bravúrjaira is szükség volt. A hétgólos győzelemben Dróth mellett a három gólt szerző Lipl Noel is kulcsszerepet vállalt, a kiütéses siker pedig biztató a folytatásra nézve.
Ez ugyanis csak az első lépés volt, a Veszprémnek az első helyen kellene végeznie a görögországi négyes selejtezőcsoportban, hogy története során először a Bajnokok Ligája főtáblájára jusson. Ehhez szerdán a norvég Sjarmtrollan Idrettslag, pénteken pedig a házigazda AEK Futsal ellen kell jól teljesíteni. Azért az sokatmondó, hogy a veszprémiek legutóbb áprilisban, az Újpest ellen (10–6) szereztek legalább hét gólt, minimum ekkora különbséggel pedig tavaly novemberben nyertek legutóbb, akkor a Rubeola ellen diadalmaskodtak 13–0-ra. Soha rosszabb kezdést, remélhetőleg a folytatás is ennyire sikeres lesz, hogy aztán a BL-főtáblán is bizonyíthasson a magyar bajnok.
FUTSAL
BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
H-CSOPORT (ATHÉN), 1. FORDULÓ
Vehir.hu Futsal Veszprém–Bolton FC (angol) 7–0 (Dróth 1., 23., Thiago 4., Horváth B. 6., Lipl 13., 27., 31.)