A Sportingnak 66 perc emberelőny és egy tizenegyes sem volt elég

2009.07.30. 00:55
A Bajnokok Ligája selejtezője harmadik körének első mérkőzésein számos meglepetés született: a skót Celtic hazai pályán kapott ki az orosz Dinamo Moszkvától, a ciprusi APOEL kétgólos előnnyel várhatja a szerb Partizan elleni visszavágót, a portugál Sporting több mint egy órán keresztül emberelőnyben játszva sem bírt a holland Twentével. Amint arról már beszámoltunk, a magyar bajnok DVSC-TEVA Leandro 70. percben szerzett góljával 1–0-ra győzött a Levadia Tallinn vendégeként.
Joao Moutinho (jobbra) foghatja a fejét, tizenegyesből sem sikerült a kapuba találnia
Fotó: Action Images (archív)

A ciprusi bajnok APOEL gól nélküli első félidőt követően a második játékrész ötödik percében épp a szerb Nenad Miroszavljevics góljával megszerezte a vezetést a szerb Partizan ellen, amely gólt ezután sem tudott szerezni, sőt a ciprusiak a 85. percben a lengyel Marcin Zewlakow révén ismét betaláltak, megnyugtatónak tűnő előnyt szerezve a visszavágóra.

Ez, mármint az előny megszerzése a portugál Sportingnak annak ellenére sem sikerült, hogy a holland Twente a 24. perctől kezdve emberhátrányban játszott, Sander Boschker kapus kiállítása miatt, és Joao Moutinho még büntetőt is elvégezhetett. Gólt azonban sem ő, sem társai nem tudtak szerezni, így maradt a hollandok számára kedvezőbb 0–0.

A május 20-án a német Werder Bremen ellen az UEFA-kupa utolsó kiírását megnyerő ukrán Sahtar Doneck sem várhatja túl rózsás helyzetből a visszavágót, bár legalább hazai vereséget elkerülték a kétszer is vezető FC Timisoara ellen.

Az orosz Dinamo Moszkva, a görög Olympiakosz és a szlovén Maribor idegenben is győzni tudott – a skót Celtic, a szlovák Slovan Bratislava és a svájci FC Zürich volt a szenvedő fél –, így a Debrecenhez hasonlóan nyugodtabban várhatja ellenfelénél a visszavágót.

BL-SELEJTEZŐ, 3. KÖR

1. MÉRKŐZÉS
Levadia Tallinn (észt)–DVSC-TEVA (magyar) 0–1 (Leandro 70.)
Celtic (skót)–Dinamo Moszkva (orosz) 0–1 (Kokorin 7.)
Ventspils (lett)–BATE (fehérorosz) 1–0 (Csirkin 64.)
APOEL (ciprusi)–Partizan (szerb) 2–0 (Miroszavljevics 50., Ma. Zewlakow 85.)
Sheriff (moldovai)–Slavia Praha (cseh) 0–0
Sahtar Doneck (ukrán)–FC Timisoara (román) 2–2 (Gladkij 61., Fernandinho 86., ill. Bucur 20., 80.)
Slovan Bratislava (szlovák)–Olympiakosz (görög) 0–2 (Papadopulosz 2., Leonardo 21.)
FC Köbenhavn (dán)–Stabaek (norvég) 3–1 (Grönkjaer 11., Santin 41., 80. – a másodikat 11-esből., ill. Pálmason 58.)
FC Zürich (svájci)–Maribor (szlovén) 2–3 (Vonlanthen 4., Hassli 29., ill. Marcos 12., 22., Pavlovic 50.)
Salzburg (osztrák)–Dinamo Zagreb (horvát) 1–1 (Zickler 45., ill. Mandzukic 63.)
Sporting (portugál)–Twente (holland) 0–0