Carles Puyolnak meglepetés a Rangers hibátlan BL-menetelése

Vágólapra másolva!
2007.10.22. 16:38
Az FC Barcelona játékosa, Carles Puyol elismerte: számára óriási meglepetés a Rangers szereplése a 2007-2008-as Bajnokok Ligája szezonban. A skót csapat két mérkőzés után a megszerezhető maximum hat ponttal mindössze gyengébb gólarányának köszönhetően szorul a katalán óriás mögé az E csoportban.
Carles Puyol a Villarreal elleni vereséget követően most BL-meccsen léphet pályára
Reuters
Carles Puyol a Villarreal elleni vereséget követően most BL-meccsen léphet pályára
Carles Puyol a Villarreal elleni vereséget követően most BL-meccsen léphet pályára
Reuters
Carles Puyol a Villarreal elleni vereséget követően most BL-meccsen léphet pályára

A Barcelona a Bajnokok Ligája keddi játéknapján mérkőzik meg a Rangers csapatával Skóciában. A találkozó előtt mindkét gárda százszázalékos teljesítménnyel áll az E csoport élén. Ez az eredmény a Barcától nem meglepő, ám miután a kvartett tagja még a francia (Lyon) és a német (VfB Stuttgart) bajnok, a Rangers jelenlegi helyzete tiszteletet válthat ki az ellenfelek körében.

Ezt az álláspontot támasztja alá Carles Puyol, aki a skysports.com internetes oldalnak adott nyilatkozatában méltatta skótokat.

"Soha sem gondoltam volna, hogy a Rangers a csoport éllovasai közé fog tartozni" - adott számot a csoportkör sorsolása utáni gondolatairól Puyol.

"Kezdetben a Barcára és a Lyonra tippeltem, de most úgy hiszem a skótoknak van a legtöbb esélyük, hogy továbbjussanak mellettünk."

"Megérdemelten nyerték meg a két mérkőzésüket, a Barcelona pedig mindig tiszteli a riválisait." - tette hozzá Puyol, aki szerint azért is szüksége van a győzelemre a katalánoknak, mert feledtetni szeretnék a hétvégi Villarreal elleni kínos vereséget. (Marcos Sennáék 3-1-re páholták el a gránátvörös-kékeket)

Puyol a folytatásban elárulta: számára mindig is élmény Glasgowban játszani a fantasztikus hangulat miatt. Most azonban csak a győzelem megszerzése érdekli, ez esetben ugyanis a Barcát már szinte biztos továbbjutónak lehetne tekinteni.

Ez esetben pedig a katalánok jobban koncentrálhatnának a spanyol pontvadászatra.

AZ E CSOPORT ÁLLÁSA:

1. Barcelona 2 2 0 0 5-0 +5 6
2. Rangers 2 2 0 0 5-1 +4 6
3. VfB Stuttgart 2 0 0 2 1-4 -3 0
4. Lyon 2 0 0 2 0-6 -6 0
Legfrissebb hírek

A Qarabag lesz a főtábláért az FTC ellenfele

Bajnokok Ligája
2025.08.12. 19:50

Egy lépésre a Barcelona attól, hogy az Egyesült Államokban játsszon La Liga-meccset

Spanyol labdarúgás
2025.08.11. 10:24

Lamine Yamal és Fermín López is duplázott, a Barcelona nyerte meg a 60. Joan Gamper-kupát

Spanyol labdarúgás
2025.08.10. 23:00

Befér Marcus Rashford vagy csere lesz? – így állhat fel az új idényben az FC Barcelona

Minden más foci
2025.08.07. 12:32

Ötgólos Barcelona-siker Dél-Koreában

Spanyol labdarúgás
2025.08.04. 15:00

BL: az UEFA pénzbírsággal sújtotta a címvédő PSG-t

Bajnokok Ligája
2025.07.31. 18:19

Rashford fél órát bírt csereként, győzelemmel kezdte a felkészülést a Barcelona

Spanyol labdarúgás
2025.07.27. 14:39

Ismét megműtik Ter Stegent, nem hagyja el a Barcelonát – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.07.24. 18:49
Ezek is érdekelhetik