Atlétika: Szemerei Levente nyerte meg a varsói maratonit

V. J./MTIV. J./MTI
2023.09.24. 18:55
Szemerei Levente nyerte meg a 45. Varsó Maratont, amelyen új egyéni csúccsal ért célba.

A 23 éves szekszárdi futó, Szemerei Levente a verseny eredményközlő oldala szerint több mint egy percet javított 2:16:35 órás egyéni legjobbján – melyet tavasszal az idei magyar bajnokságon, Bécsben állított fel –, a lengyel fővárosban ugyanis 2:15:32 óra alatt teljesítette 42.195 kilométeres távot.

A százfős mezőny másik magyar versenyzője, Jenkei Péter (2:26:32 ó) a 10. helyen végzett.Szemerei Levente a verseny eredményközlő oldala szerint több mint egy percet javított 2:16:35 órás egyéni legjobbján – melyet tavasszal az idei magyar bajnokságon, Bécsben állított fel –, a lengyel fővárosban ugyanis 2:15:32 óra alatt teljesítette 42.195 kilométeres távot.

A százfős mezőny másik magyar versenyzője, Jenkei Péter (2:26:32 ó) a 10. helyen végzett.