Atlétikai vb: Wagner-Gyürkés nem jutott döntőbe 5000-en

K. Zs.K. Zs.
2023.08.23. 19:50
Wagner-Gyürkés Viktória (Fotó: Török Attila)
Wagner-Gyürkés Viktória 15:29.42-et futott az 5000 méteres síkfutás első előfutamában a budapesti atlétikai világbajnokság szerdai versenynapjának esti programjában, ez nem volt elég ahhoz, hogy bejusson a fináléba.

A magyar atléta futamában a lett Agate Caune gyilkos tempót diktált az élen, a végére elfáradt, de így is negyedikként ért célba egyéni csúccsal (15:00.48). A kenyai Beatrice Chebet 14:57.70-nel nyert.

Az idén futott egyéni csúcsától (15:14.24) mintegy 15 másodperccel elmaradó Wagner-Gyürkés 15:29.42-vel futamában a 16. helyen végzett, összesítésben a 30. helyen zárt.

A második, jóval gyorsabb futamban Sifan Hassan korán az élre állt, diktálta a tempót, és a célegyenes presztízsharcában visszaelőzte Faith Kipyegont – a holland futónő 14.32.29 perccel lett az első.

A döntőt szombaton futják.

Az atlétikai vb-ről a Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Csinta Samu, Németh Andrea, Patai Gergely, Vincze Szabolcs, Nagy-Pál Tamás (videó), Pusztai Viola (videó), Szabóky Zsolt, Árvai Károly (fotó), Szabó Miklós (fotó), Török Attila (fotó)