Atlétika: Karsai Gábor és Szabó Nóra nyerte a tízezer méteres ob-t

2023.05.13. 22:17
Bogdán Annabella túldobta a nála esélyesebbnek tartott Szilágyi Rékát (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A férfiaknál Karsai Gábor, a nőknél Szabó Nóra nyerte szombaton a tízezer méteres országos bajnokságot a Vasas pasaréti sportcentrumában.

A Magyar Atlétikai Szövetség eredményközlője szerint a 2004-es születésű Karsai 29:28.01 perc alatt teljesítette a távot.

A nőknél a Margitszigeti AC színeiben versenyző Szabó 33:55.69 perces egyéni csúccsal ért célba, és fölényesen, közel ötperces különbséggel utasította maga mögé a mezőnyt.

Ugyancsak szombaton, Szolnokon rendezték a Tiszavirág elnevezésű versenyt, amelyen a női gerelyhajítóknál az Európa-bajnoki negyedik Szilágyi Réka (57,06 m) meglepetésre kikapott a 61,09 méterrel egyéni csúcsot dobó Bogdán Annabellától. A Békéscsaba sportolója ezzel az eredménnyel dobogóra állhatott volna a tavalyi müncheni kontinenstornán.

A férfiaknál ugyanebben a versenyszámban a vb-9., országos csúcstartó Rivasz-Tóth Norbert nyert 77.02 méteres dobással.