Atlétika: Vindics megfutotta a fedett pályás vb-szintet 800-on

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
2022.02.19. 19:42
Vindics Balázs 1:46.37-es időt futott (Fotó: Török Attila)
Vindics Balázs a Magyar Atlétikai Szövetség budapesti nyílt versenyén megfutotta szombaton a fedett pályás világbajnokság szintjét 800 méteren.

A szervezet honlapjának tájékoztatása alapján Vindics 1:46.37 perces idővel nyert a BOK Csarnokban zajló viadalon. Az UTE középtávfutója 33 századmásodperccel a belgrádi fedett vb szintjén belül ért célba. Az atléta kiemelte: már két-három héttel ezelőtt is sikerült a vb-szint közelében futnia.

„Nagyon jól éreztem magam a futás közben, most gyorsabban szerettem volna kezdeni, hogy nagyobb esélyem legyen bejönni a célidőn belül. Pápai Mártonnak köszönet a segítségért, amíg ő vezetett nekem, és utána 600 méterig könnyedén ment, a vége már nehezebb volt valamivel" – nyilatkozta.

A vb-t március 18–20-án rendezik a szerb fővárosban.

Illovszky Dominik 6.64-es új egyéni csúcsot futott 60 méteren, amivel csupán egy századdal maradt el a szintidőtől. A hölgyek között Takács Boglárka nyerte a nap legrövidebb síkfutó számát, aki idén már harmadszor futott 7.47 másodpercet. Palkovits István fantasztikus egyéni csúccsal győzött 3000 méteren. Az U23-as Európa-bajnok akadályfutó pályafutása során először futott nyolc percen belül fedett pályán. A 7:59.89 perces eredményénél csak Kovács Benjámin tudott egyszer jobb eredményt elérni az elmúlt tíz évben beltéren (7:55.91, 2019. február 9.).

Márton Anita 2022-ben első alkalommal dobott 17 méter felett súlylökésben. A világbajnok atléta a második kísérletére elért 17.18 méterrel a versenyt is megnyerte.

A fedett pályás összetett magyar bajnokság felnőtt férfi hétpróbájának első napja után Tóth Zsombor vezet 2689 pontot gyűjtve, de a szombati négy versenyszám után alig 40 pont az előnye Raffai Péterrel szemben. Így a vasárnapi három számban szoros csata várható az aranyéremért.