„Lenyűgözött a szervezőbizottság szenvedélye és víziója az eseménnyel kapcsolatban” – idézte őt a pénteki kommüniké. A nemzetközi szövetség vezérigazgatójának különösen tetszett, hogy a szervezők a vb-t arra is használnák, hogy fiatalok egész generációját ösztönözzék atletizálásra és a sportág követésére.
A nemzetközi delegáció tagjai megnézték az új Nemzeti Atlétikai Központot, amely Ridgeon szerint fantasztikus létesítmény, mind a világbajnokságra tervezett, mind pedig az eseményt követő atlétikai helyszínként. A stadion 2023 márciusára készül el, és három teszteseményt is rendeznek benne a vb előtt, köztük a Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíjat.
A küldöttség a szervezőkkel egyeztetett, illetve közösen részletes ütemterveket állított fel, továbbá a WA delegációja megnézte a maraton és a gyaloglás útvonalait is, amelyek részben a Duna-parton haladnak és érintik Budapest nevezetességeit.
Jon Ridgeon a látogatás végén – a tájékoztatás szerint – azt mondta: „Egy atlétikai világbajnokság megszervezése hihetetlenül komplex feladat. Úgy távozunk Budapestről, hogy meggyőződtünk róla: a felkészült magyar szervezőbizottság az esemény súlyához méltó energiát fektet a munkába és lenyűgöző víziója van a világbajnokságot és azt megelőző időszakot illetően. Budapest rendkívül izgalmas helyszín lesz 2023 augusztusában, és egy nagyszerű világbajnokságot várunk.”
Deutsch Péter, a Budapest 2023 Zrt. vezérigazgatója elmondta: a nemzetközi szövetség és a hazai szervezőbizottság egységes csapatot alkotva készül a vb-re.
„Közös célunk a verseny sikeres lebonyolításán túl a magyar atlétika fejlesztése. Számunkra ez a hatalmas vállalkozás nem csupán a vb tíz napjáról szól. Fontos a vb sikere, de fontosak azok a szakmai programok is, amelyek a vb kapcsán indultak el és amelyeknek már most látszanak az első eredményei” – tette hozzá, példaként említve, hogy harminc százalékkal több gyerek választotta az atlétikát alap sportágának és kiemelkedő sikereket értek el a magyar versenyzők 2021-ben az utánpótlás világversenyeken.
Mindez – Deutsch Péter szerint –, kiegészülve az új Nemzeti Atlétikai Központ nyújtotta edzés- és versenylehetőségekkel azt eredményezheti, hogy a magyar atlétika további jelentős fejlődésnek indul, amely az elitversenyzők eredményeiben, az utánpótlás létszámában és versenyszervezőként a régiós központi szerepben is megmutatkozik.