„Az életem tele volt harcokkal, de javarészt eddig szép volt. A példámon keresztül szeretnék tanítani, felvilágosítani és tájékoztatni arról, hogy a világ hogyan fogadhatja be a másnak születetteket” – jelentette ki a hiperandrogenizmussal küzdő sportoló.
New York-i kiadója egyelőre nem közölte a könyv megjelenési dátumát.
A női 800 méter londoni és riói aranyérmese nem vett részt idén a tokiói játékokon, mert nem volt hajlandó bevenni azokat a nemzetközi szövetség (WA) által előírt tesztoszteronszint-csökkentő gyógyszereket, amelyekkel elindulhatott volna 400 méteren. Az 5000 méterre pedig nem kvalifikálta magát, noha azon a távon nem kötelező a tesztoszteron-csökkentés.
A WA 2018-ban határozott úgy, hogy 400, 800 és 1500 méteren nem indulhatnak olyan női versenyzők, akiknek magas a tesztoszteronszintjük, csak ha gyógyszerekkel korlátozzák annak mértékét. Márpedig a háromszoros világbajnok Semenya hiperandrogenizmussal küzd, ami nők esetében akkor diagnosztizálható, amikor a szervezetben a férfihormonok aktivitása a normál érték fölé kerül. Egyik legfontosabb tünete a szokásosnál magasabb tesztoszteronszint. Ez a hormon növeli az izomtömeget, az erőt és az állóképességet befolyásoló hemoglobinszintet.
A 30 éves futó első körben a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult, amely elutasította a keresetét, mint ahogy tavaly a Svájci Szövetségi Bíróság is a fellebbezését.