A Liverpool 482 perc után lőtt gólt, rangadót nyert Londonban

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.01.28. 20:55
Az első félidőben a férfias küzdelem dominált (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 20. fordulójának záró mérkőzésén a Liverpool a bajnoki gólcsendjét megtörve 3–1-re nyert a néha borzalmasan védekező Tottenham vendégeként.
ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Liverpool 1–3 (0–1)
London,
Tottenham Hotspur Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:M. Atkinson
Tottenham:
Lloris – Rodon, Dier, B. Davies – Aurier (Winks, a szünetben), Doherty, Ndombélé, Höjbjerg – Bergwijn (Bale, 81.), H. Kane (Lamela, a szünetben), Szon Hung Min.Menedzser:José Mourinho
Liverpool:Alisson – Alexander-Arnold, Matip (N. Phillips, a szünetben), J. Henderson, Robertson – Milner, Thiago Alcántara (Cu. Jones, 78.), Wijnaldum – Firmino (Origi, 87.), Szalah, Mané.Menedzser:Jürgen Klopp

Gólszerző:Höjbjerg (49.), ill. Firmino (45+4.), Alexander-Arnold (47.), Mané (65.)

Az első két perc mindenki számára rávilágított, mi is a különbség most a Liverpool és a Tottenham között: Sadio Mané az első percben gyatrán ellőtte a labdát a jobb felső sarok mellett az ötös bal sarka elől, egy percre rá ilyen pozícióból a másik kapu előtt Szon Hung Minhiggadtan a jobb alsó sarokba helyezett – csak éppen a VAR kiszúrta, hogy az akció közben, tehát nem a lövés előtt lesen kapta a labdát.

Ezt követően a házigazda londoniak átadták a területet a címvédőnek, és Szon Hung Min kontráira építettek, miközben gyakorlatilag öt védővel és három védekező középpályással falat húztak a 16-osukra és az elé háromméternyire. Mané kihagyott egy ziccert (de les miatt ezt sem adta volna meg gólnak a VAR), majd az ötös előtt a labda helyett Eric Diert találta el, a másik oldalon az okozta a legtöbb izgalmat, hogy Kane-t kétszer is ápolni kellett bent a pályán.

Talán gondolatban már az öltözőben volt a hazai védelem, amikor a ráadás negyedik percében Roberto Firmino betalált: 93 hiábavaló próbálkozás és 482 perc után szerzett újra gólt a ligában a Liverpool!

A második játékrész elején meg az öltözőben maradt a hazai védelem, Trent Alexander-Arnold góllal használta ki ezt, majd Mohamed Szalah találatát nem adta meg a VAR kezezés miatt, Pierre-Emile Höjbjerg bombagóljával azonban jelezte a londoni csapat: nem adja fel.

Annak ellenére sem, hogy Kane lesérült, igaz, a vendégeknél meg a minap kidőlő Fabinho után most az első félidőben remekül futballozó Joel Matipot is le kellett cserélni... Sadio Mané találata azonban már érvényes volt, el is döntötte a rangadót, és mondanunk sem kell, hatalmas tottenhames védelmi hiba előzte meg.

José Mourinho bevetette a hajrára Gareth Bale-t is, de hiába, nem tudott már megújulni csapata: hosszú idő után ért el gólt és nyert újra a címvédő a PL-ben.1–3

Korábban
Everton–Leicester City 1–1(J. Rodríguez 30., ill. Tielemans 67.)
Brighton & Hove Albion–Fulham 0–0
Manchester United–Sheffield United 1–2
(Maguire 64., ill. K. Bryan 23., O. Burke 74.)
Burnley–Aston Villa 3–2(Mee 52., McNeil 76., Ch. Wood 79., ill. Watkins 14., Grealish 68.)
Chelsea–Wolverhampton Wanderers 0–0
Southampton–Arsenal 1–3(Armstrong 3., ill. Pépé 8., Saka 39., Lacazette 72.)
West Bromwich Albion–Manchester City 0–5(Gündogan 6., 30., Joao Cancelo 20., Mahrez 45+2., Sterling 58.)

Crystal Palace–West Ham United 2–3(Zaha 3., Batshuayi 90+7., ill. Soucek 9., 25., C. Dawson 65.)

Newcastle United–Leeds United 1–2(Almirón 57., ill. Raphinha 17., J. Harrison 61.)

20. Sheffield United20221612–33–218

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Szon felé ívelgetnek jobb híján a hazaiak.

Öt perc a ráadás!

90. perc Milner nem figyel, de Szont szereli az ötösön Phillis, fejjel.

87. perc Divock Origi be, Firmino le.

83. perc Phillips Szont, majd Lamelát is tanári módon szereli, a másik 16-os előtt rossz Szalah sarkazása Jones elé.

Firmino: 11 meccs a TH ellen, 5 góllal és 1 gólpasszal, az utóbbi hat meccsen 5 góllal! Ebből három győztes...

81. perc Gareth Bale be, Bergwijn le, az utolsó hazai csere ma.

78. perc Curtis Jones be, Thiago le.

78. perc Arnold emelése Szalahé, akit szerel a bal alsó előtt Dier.

Jürgen Klopp ellen 4-szer veszített a nagy Mou, Pep Guardiola ellen 5-ször, ez a negatív rekordja.

76. perc Davies szereli a 16-oson belül szépen, becsúszva Szalahot.

74. perc Hatalmas mezőnyharc a gól óta, nagy iram, helyzetek nélkül.

A Liverpool csak egyet nyert meg utóbbi 8 idegenbeli bajnokijából, két iksz mellett, összesen 7 gólt lőve.

Itt a negyedik?

65. PERC EZ BENT VAN, ÉR IS, SADIO MANÉ ballal a léc alá vágja Arnold jobbról érkező beadását kissé jobbról, hét méterről, Rodon hatalmas hibája után. 1–3!

61. perc Wijnaldum jobbal a jobb alsó mellé lő 22-ről, kissé balról.

Firmino kezezéssel indult, VAR! Bezony...

56. perc Ez is bent van, Mané keresztpasszát MOHAMED SZALAH kissé jobbról, 11 méterről a bal felsőbe vágja ballal, 1–3! Winks és Lloris is hozzáért, de bent a labda.

52. perc Thiagót megfejeli véletlenül Rodon, kapott egyet Ndombélé is, ápolás. Folytatják, Thiago pöpec kötéssel a fején.

50. perc Nathaniel Phillips kap sárga lapot Bergwijn ellökéséért.

Bergwijné a gólpassz.

49. PERC ITT A VÁLASZ, PIERRE-EMILE HÖJBJERG jobbal félmagasan a bal sarokba lő, 22-ről, középől, védhetetlen. 1–2!

47. PERC GÓLLAL, Mané Rodon mellől jobbal kapura teker 18-ról, kissé balról, Lloris a bal alsó elől rossz helyre üti a labdát, az ötös jobb sarka előteréből, tíz méterről TRENT ALEXANDER-ARNOLD jobbal a jobb alsó sarokba talál, 0–2!

46. PERC FOLYTATJUK! Szakadó esőben.

46. perc Kettő csere sérülések miatt: Nathaniel Phillips be, Matip le ott, Erik Lamela be, Kane le itt. Harry Winks is beáll, ő Aurier-t váltja.

E párharc legjobb góllövői
Ian Rush 11
Sir Kenny Dalglish 8
Roger Hunt 7
Robbie Fowler 7
Steve Heighway 7

Közel 100 lövés és 500 gól nélküli perc után...

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. PERC VEZET A LIVERPOOL, Henderson emel balra Mané elé, aki ballal bead, középen Dier elalszik, Lloris nem vetődik ki, ROBERTO FIRMINO köszöni szépen, egy méterről jobbal az üres kapu közepébe lő. 0–1!

44. perc Négy perc a ráadás.

Tavaly megverte az aktuális bajnokot, a Cityt odahaza a Tottenham, sorozatban kétszer egymás után 2001 óta nem vert címvédőt odahaza!

42. perc Thiago és Firmino hoz össze helyzetet Manének, aki kissé jobbról 12-ről Llorist találja telibe. Aurier most sem remekelt éppen.

37. perc A Szon bakija után meginduló Firmino passza csodaszép, Mané kapura tör, de Rodon zseniális becsúszással ment előle.

36. perc Kane jobban van, remek passzát elcsípi Szon előtt Alisson a 16-oson belül.

Kane a földön még mindig, nem bántotta Henderson, összeakadt a lábuk, Mané meg a védőt találta el a labda helyett az ötös bal sarkán, de nem direkte.

32. perc Robertson emel Mané emel balra, de rossz a beadás, el sem éri a labdát a szélső, Diert és Kane-t is ápolni kell, mindketten a földön. Fej és vádli, ill. térd.

30. perc Steven Bergwijn lerántja a megiramodó Arnoldot, sárga lap.

A nap leghaszontalanabb adata: ez a két csapat első csütörtöki összecsapása a ligában. Eddig csak az Everton és a West Ham verte meg a Tottenhamet a "hét összes napján" az élvonalban.

29. perc Hosszas hazai támadás, az első szögletbe torkollik. Szon balról jobbal feladja Alissonnak.

27. perc Kane jobbal 12-ről ellőné Aurier jobbról érkező passzát, de elbotlik, jő Matip.

24. perc Thiago Alcántara kap sárga lapot a meginduló Höjbjerg felrúgásáért.

23. perc ZICCER, Szalah emelését Mané jobbal hatról kapura lövi, Lloris bal lábbal védeni tud azonban, De ez is les volt, nem lett volna gól a gól.

21. perc Firmino jobbal 24-ről Llorishoz lő, kontra, Szon ballal 13-ról, kissé balról Allison elé talál. 60 százalékban a vendégeké a labda.

20. perc Szon betör a 16-osra balról, de szereli őt csoda higgadtan Matip.

A Pool most először nyerhet sorozatban harmadszor is a TH otthonában.

A Tottenham előző 5 bajnokiját elbukta a Pool ellen, hatszor még soha nem veszített ellene zsinórban.

17. perc Egyre többet támad a Pool, de pontatlanok a beadások.

12. perc Kane megindulna, Thiago már a felezőnél felvágja. Ápolás, Kane fogja a fejét, a jobb bokája fáj.

10. perc A Rodon lekönyöklésével meginduló Mané bal oldali beadását Szalah a kapu elé fejeli, nem figyel Dier, kibújik mögüle Firmino, de nem éri el a labdát bevetődve sem.

8. perc
Megfogta a két csapatot az előző két esemény.

Matip, Henderson. Érdekes, a szezonban ez a 11. különböző középső védő-kettős a Poolban.

A szokásos? A nagy Mourinho előző három meccsét mind elveszítette a Pool ellen, ez negatív karrierrekordja.

De les? Az lehet, mondja a VAR. Az bizony. Ha nincs VAR, simán megadják.

3. PERC NA, EZ MOST A DIFFERENCIA: Kane ilyen passzát SZON HUNG MIN az ötös bal sarka elől ballal okosan, higgadtan a jobb, azaz rövid alsó sarokba rúgja. 11-ről, 1–0!

2. perc MANÉ! Lő Szalah passza és Aurier hibája után az ötös bal sarka elől ballal gyatrán a jobb felső mellé!

1. perc Mané passzával megindul Milner, szereli őt az ötösön Höjbjerg.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta vörösben.

A forduló rangadóján az egy bajnokival kevesebbet játszó ötödik fogadja a negyedik helyen álló címvédőt. A londoni csapat hazai mutatója 4–3–2, az Everton és a Leicester rabolta ki, a Brighton, Manchester City, Arsenal, Leeds négyessel szemben otthon tartotta a három pontot. A Liverpool idegenben döntetlenspecialistává vált, két-két győzelem és vereség mellett ötször ikszelt. A Chelsea-nél és a Crystal Palace-nál nyert, az Aston Villánál és a Southamptonnál veszített.
Tottenham–Liverpool 2017–2018: 4–1, 2–2, 2018–2019: 1–2, 1–2, BL-döntő: 0–2, 2019–2020: 0–1, 1–2, 2020–2021: 1–2. Mérleg: 4–2–4.

Egy kis örökmérleg: 174 találkozó, 48 tottenhames és 83 poolos sikerrel, 197, ill. 273 rúgott góllal.