Ha újév, akkor MU-siker: az Aston Villát is legyőzte a csapat

2021.01.01. 20:50
Bruno Fernandes tizenegyese döntötte el a három pont sorsát (Fotó: AFP)
A Manchester United 2–1-re legyőzte az Aston Villát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának pénteki mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

MANCHESTER UNITED–ASTON VILLA 2–1 (1–0)
Manchester,
Old Trafford, zárt kapuk mögött. Vezette: Michael Oliver
MU: De Gea – Wan-Bissaka, E. Bailly, Maguire, Shaw – Fred (Tuanzebe, 90+4.), McTominay (Matics, 65.), P. Pogba, – Bruno Fernandes (D. James, 87.) – Martial, Rashford. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
ASTON VILLA: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz, McGinn – B. Traoré (J. Ramsey, 79.), Grealish, El Ghazi (K. Davis, 84.) – Watkins. Menedzser: Dean Smith
Gólszerző: Martial (40.), Bruno Fernandes (61. – 11-esből), ill. B. Traoré (58.)

A jó forma és az előjelek is bizakodással tölthették el az MU-t az Aston Villa elleni bajnokit megelőzően: a „vörös ördögöknél” egy csapat sem nyert több PL-meccset (35) az új év első napján, ráadásul a manchesteriek a legutóbbi 43 Aston Villa elleni bajnokijukból mindössze egyet veszítettek el 31 győzelem és 11 döntetlen mellett.

A hazaiak jól is kezdtek a Villa ellen, Fred remek meglátása után Bruno Fernandes már a 2. percben veszélyt teremthetett volna, majd az első tíz perc lezárásaként Anthony Martial bal felsőbe tartó lövését kapta ki Emiliano Martínez.

A félidő közepére összekapta magát az Aston Villa, amely rövidebb időszakokra uralni is tudta a meccset, de a több lehetőség az MU előtt adódott. A vezető gól így is némileg váratlanul jött, néhány perccel a szünet előtt Aaron Wan-Bissaka jobb oldalról érkező beadását Tyrone Mings nem tudta kifejelni Martial elől, aki Martínez mozgásával ellentétesen a kapu közepébe bólintott (1–0). A francia támadó közel fél év elteltével volt ismét eredményes bajnokin az Old Traffordon.

A szünet után alaposan beerősített a vendégcsapat, és több kihagyott helyzet után össze is jött az egyenlítés: gyors szabadrúgás után Jack Grealish pazar labdát adott Bertrand Traorénak, aki nem hibázott az ötösről (1–1).

Könnyen jött, könnyen ment? Valószínűleg átfutott ez a gondolat a vendégek agyán, ugyanis röpke két perccel később tizenegyeshez jutott az MU, Douglas Luiz akasztotta Paul Pogbát. Bruno Fernandes nem hibázott, Martínez hiába érezte az irányt, nem ért le a jobb alsóra (2–1).

Izgalmaknak nem voltunk híján az utolsó fél órában sem, mindkét oldalt akadt nagy lehetőség, de újabb gól nem született, így az MU győzelemmel kezdte 2021-et, és pontszámban beérte a Liverpoolt.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Korábban
Everton–West Ham United 0–1 (Soucek 86.)
Szombat
13.30: Tottenham Hotspur–Leeds United (Tv: Spíler1)
16.00: Crystal Palace–Sheffield United (Tv: Spíler1)
18.30: Brighton & Hove Albion–Wolverhampton Wanderers (Tv: Digi Sport1)
21.00: West Bromwich Albion–Arsenal (Tv: Digi Sport1)
Vasárnap
13.00: Burnley–Fulham (Tv: Spíler1)
15.15: Newcastle United–Leicester City (Tv: Spíler1)
17.30: Chelsea–Manchester City (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. PERC: Davis került nagy helyzetbe, kellett a blokk!

90+4. PERC: Tuanzebe is beállt, Fred ment le.

90+3. PERC: De Gea kétszer is nagyot védett.

Öt perc a ráadás.

90. PERC: Matics nemkülönben, Grealisht akasztotta.

89. PERC: Shaw is besárgult.

87. PERC: Bruno Fernandest Daniel James váltja.

84. PERC: Az imént beállt Davis bólintott kapu mellé.

79. PERC: Traorénak ennyi volt, Ramsey állt be.

77. PERC: Nagy védés! Most Bruno Fernandes célozta meg a jobb felsőt, Martínez óriási bravúrral a lécre tolta a labdát.

75. PERC: Grealish sokadik beadása jó, Watkins nem tudott tisztán fejelni, így nem volt veszélyes.

73. PERC: Pogba! Tíz méterről nem találta el szemből a kaput...

72. PERC: El Ghazi ballal a rövid alsót vette célba 15 méterről, De Gea leért.

65. PERC: Az első csere, Matics váltja McTominayt.

61. PERC: GÓÓÓL! Bruno Fernandes nem hibázik, a jobb alsóra nem ér le Martínez (2–1).

60. PERC: FELGYORSULTAK AZ ESEMÉNYEK, TIZENEGYES AZ MU-NAK! Douglas Luiz akasztotta Pogbát.

58. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍTETT AZ ASTON VILLA! Gyors szabadrúgás után Grealish pazar labdát adott Traorénak, aki nem hibázott az ötösről (1–1).

56. PERC: Rashford varázsolt egy kicsit, nem sok hiányzott a szemrevaló találathoz.

56. PERC: Bailly teljesen felesleges csúszott oda, jogos a sárga.

54. PERC: Remek kontra a vendégektől, Grealish és Traoré labdakihozatala után előbbi ívelt Watkinshoz, a lövés végül El Ghazié lett, aki ha nem is sokkal, de célt tévesztett.

52. PERC: Most Grealish adott be, Watkins fejese majdnem behullott a hosszúba, De Gea nagyot védett.

51. PERC: Traoré sarokkal passzolt Cash elé, akinek lecsúszott a lábáról a beívelés.

50. PERC: Rashford faképnél hagyta Casht, de a beadás (vagy lövés?) már nem jelentett veszélyt az alapvonalról.

49. PERC: Maguire-é a meccs első sárga lapja.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

45. PERC: Rashford kiugratását Wan-Bissaka nem érte el, Martínez jól jött ki a kapujából.

40. PERC: GÓÓÓL, VEZET AZ MU! Wan-Bissaka száguldott végig a jobb szélen, a beadást Mings nem tudta kifejelni Martial elől, aki Martínez mozgásával ellentétesen a kapu közepébe bólintott (1–0).

37. PERC: Bruno Fernandes a hosszú felsőbe tekert volna, fél métert hibázott körülbelül.

30. PERC: Mings lekönyökölte Pogbát, a franciát ápolni kell, ömlik a vér a szájából.

25. PERC: Két hazai helyzet: előbb Rashford lövését blokkolták, majd Bruno Fernades passza után Pogba tévesztette el nem sokkal a bal alsót.

24. PERC: Nagy mentés Baillytől, Watkinst megelőzve fejelte ki szögletre a labdát.

20. PERC: Douglas Luiz beadására Grealish érkezett a hosszún, Wan-Bissaka nem kockáztatott, szögletre mentett.

16. PERC: Wan-Bissaka viszagurítását Pogba elengedte, így a tizenhatosnál érkező Fred tüzelhetett, de nem szorította le eléggé a labdát.

13. PERC: A túloldalt is megvolt az első lövés: Grealish jó ütemben játszott a jobb szélen felfutó Cash elé, akinek beadását McGinn tűzte kapásból a rövidre, De Gea azonban odaért.

12. PERC: Shaw szöglete után Maguire pontosan középre, Martínez kezei közé fejelt.

10. PERC: Ez már sokkal veszélyesebb volt, Martial a bal felsőt nézte ki, Martínez bravúrral szögletre mentett.

9. PERC: Az első lövés Bruno Fernandesé, de a blokk jókor jön, így Martínezhez került a labda.

5. PERC: Rashford éles beadását Cash fejelte ki Pogba elől.

2. PERC: Fred nagyszerűen játszotta be Cash mögé a labdát, de Bruno Fernandes beadásánál résen volt Martínez.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Manchester United indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, piros-fehér szerelésben az MU, feketében az Aston Villa.

A mérkőzést Michael Oliver vezeti.

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester United–Aston Villa angol bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!