PL: kilencgólos karácsonyi ajándék, a Man. City legyőzte a Leicestert

B. Á., CS. M.B. Á., CS. M.
2021.12.26. 17:59
Kiütésnek indult, emlékezetes meccs lett belőle (Fotó: Getty Images)
A Manchester City emlékezetes meccsen nyert 6–3-ra a Leicester City ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) karácsonyi játéknapján, a Boxing Dayen. Az Arsenal sorozatban az ötödik tétmeccsét húzta be, Mikel Arteta csapata 5–0-ra diadalmaskodott a Norwich ellen.

MANCHESTER CITY–LEICESTER CITY

Kiütésnek indult, emlékezetes karácsonyi összecsapás lett belőle. A címvédőManchester Cityotthon fogadta a gyengélkedőLeicester Cityt, s Kevin De Bruyne parádés lövésének köszönhetően már az 5. percben vezetést szerzett. Az ezt követő 20 percben további három alkalommal találtak be a hazaiak:Rijad Mahrez ésRaheem Sterlingbüntetőből,Ilkay Gündöganközelről volt eredményes. A szünetig nem változott az állás – úgy tűnt, mindkét csapatnak csak nyűg lesz a második félidő.

A Leicester azonban nem adta fel, ünnepi csodára készült, s kis híján össze is hozta azt. Először egy gyors kontra utánJames Maddisontalált Ederson kapujába, négy perccel később pedig első sorban az ő cselei vezettekAdemola Lookmangóljával – mindkétszer Kelechi Iheanacho adta a gólpasszt. A 66. percben aztán Maddison lőtt, Ederson a kapufára tolta a labdát,Iheanachopedig az üres kapuba lőtt – felzárkóztak 4–3-ra a vendégek.

Ezt követően viszont megrázta magát a City, Pep Guardiola csapata feljebb kapcsolt,Aymeric Laportepazar fejese után pedig újra kettővel ment a címvédő. A hajrábanSterlingközelről még szerzett egy gólt (ami neki a második votl), így 6–3 lett a vége, s ez lett az idény leggólgazdagabb meccse.

NORWICH–ARSENAL

Főhetett Mikel Arteta feje a Norwich elleni meccset megelőzően, az Arsenal menedzsere három jobbhátvédjére sem számíthatott a Boxing Dayen: Tomijaszu Takehiro, Cédric és Ainsley Maitland-Niles egyaránt koronavírus-fertőzés miatt hiányzott, mellettük a csapatkapitányi tisztségétől megfosztott Pierre-Emerick Aubameyang ezúttal sem került be a keretbe.

A jó formában lévő észak-londoniak nem húzták sokáig az időt a ligautolsó ellen, már a hatodik percben megszerezték a vezetést: Kieran Tierney labdacsenése után villámgyors passzokkal ért fel a kapuhoz a vendégcsapat, az akciót Bukayo Saka fejezte be egy pontos lövéssel (0–1).

A 20 éves és 112 napos angol válogatott futballista az Arsenal történelmének második legfiatalabb játékosaként jutott el tíz bajnoki gólig a klub színeiben – egyedül Nicolas Anelka (19 évesen és 225 naposan) volt gyorsabb nála.

Az Arsenal-fölény után egy-két keményebb belépő, és az ezt követő kakaskodás került előtérbe, hogy aztán a félidő végére ismét megvillanjon Arteta csapata: a kiszolgáló szerepét ismét Martin Ödegaard vállalta magára, a norvég remek passzal hozta helyzetbe Tierneyt, aki remek lövéssel duplázta meg a vendégek előnyét (0–2).

A szünet után Gabriel Martinelli gólját les címén nem adták meg, azonban Saka újabb kiváló lövésénél már a VAR sem menthette meg a Norwichot (0–3).

A hajrában Alexandre Lacazette tizenegyesből, majd a csereként beállt Emile Smith Rowe akcióból is betalált, beállítva a végeredményt (0–5).

Az Arsenal sorozatban az ötödik tétmérkőzését nyerte meg, míg a Norwich továbbra sem tud Boxing Day-bajnokin diadalmaskodni (egy döntetlen, hét vereség).

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az előző fordulóban a Liverpool ellen is nagyszerűen futballozóTottenhamszűk három perc alatt lerendezte aCrystal Palaceelleni bajnokit. Antonio Conte csapata a 32. percbenHarry Kanehiggadt befejezésével került előnybe, majd a 34. percbenLucas Mouratalált be fejjel (2–0). Nem sokkal később a túloldalonWilfried Zahamegkapta a második sárga lapját is, így kiállították, ezzel pedig eldőlt a meccs. A második félidőben mégSzon Hung Minis eredményes volt, így 3–0 lett a vége.

Az egyre jobban visszaeső, immár három mérkőzés óta nyeretlen West Ham United fordulatos találkozón szenvedett vereséget a Southampton ellen, amely november eleje után tudott ismét három pontot szerezni a Premier League-ben (2–3).

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ

Manchester City–Leicester 6–3 (De Bruyne 5., Mahrez 14. – 11-esből, Gündogan 21., Sterling 25., 87. – előbbi 11-esből, Laporte 69., ill. Maddison 55., Lookman 59., Iheanacho 66.)
Norwich–Arsenal 0–5 (Saka 6., 67., Tierney 44., Lacazette 84. – 11-esből, Smith Rowe 90+1.)
Tottenham–Crystal Palace 3–0 (Kane 32., Lucas Moura 34., Szon 74.)
Kiállítva: Zaha (Crystal Palace, 37.)
West Ham United–Southampton 2–3 (Antonio 49., Benrahma 65., ill. Elyounoussi 8., Ward-Prowse 61. – 11-esből, Bednarek 70.)
Később
Aston Villa–Chelsea 1–3 (R. James 28. – öngól, ill. Jorginho 34., 90+3. – mindkettőt 11-esből, Lukaku 56.)
21.00: Brighton–Brentford (Tv: Spíler1)