PL: a Chelsea-nek nagyon jó, az Arsenalnak nagyon rossz napja volt…

M. D.M. D.
2022.04.09. 18:00
Timo Werner (jobbról a második) szeret a Southampton ellen játszani… (Fotó: Getty Images)
A Chelsea 6–0-ra megverte idegenben a Southamptont, az Arsenal 2–1-re kikapott otthon a Brightontól, míg a Leeds United 3–0-s győzelmet aratott Watfordban az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában.

SOUTHAMPTON–CHELSEA

Nyilvánvalóan jóval gyengébb játékerőt képvisel a Southampton a Real Madridnál, de ha a Chelsea a spanyol sztárgárda ellen is olyan felszabadultan játszott volna a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, mint szombaton a „szentek” otthonában, akkor aligha kétgólos hátrányból kellene várnia az idegenbeli visszavágót.

A Chelsea összeállítása: É. Mendy – Christensen, Th. Silva (R. James, 63.), Rüdiger – Loftus-Cheek, Kanté, Kovacic, M. Alonso – Mount (Zijes, 69.), Werner – Havertz (Pulisic, a szünetben)

Timo Werner az első hat percben kétszer is eltalálta a kapufát, ezt még megúszta a Soton, a nyolcadik percben Marcos Alonso lövésénél azonban már semmi sem menthette meg a hazaiakat. A spanyol balszélső a 23. gólját szerezte a Premier League-ben, ezzel lehagyta a Chelsea örökrangsorában Braniszlav Ivanovicsot (22). 0–1

Nyolc perccel később az első találatot előkészítő Mason Mount rúgta a másodikat (0–2), az angol támadónak ez volt az ötödik meccse a PL mostani idényében, amelyen gólt és gólpasszt is jegyzett.

Még az első félidő közepénél sem jártunk, amikor James Ward-Prowse hibájából Timo Werner meglőtte a vendégek harmadik találatát (0–3), majd az első játékrész utolsó negyedórájához érkezve a német csatár harmadik kapufája után honfitársa, Kai Havertz passzolta az üres kapuba a labdát (0–4).

Legutóbb 2011 októberében vezetett 4–0-ra vendégcsapat Premier League-meccsen 31 perc után, akkor is a Chelsea, mégpedig a Bolton ellen.

Mason Mount is nagyon élvezte a játékot (Fotó: Getty Images)

A szünetig már nem esett újabb találat, de nem azért, mert a „kékek” leálltak volna, hanem mert Fraser Forster, a Southampton kapusa több nagyobb védést is bemutatott. A fordulás után aztán Werner és Mount is megszerezte a második találatát, így már az 54. percre kialakult a 0–6-os végeredmény.

Timo Werner kapcsán megjegyzendő statisztikai érdekesség, hogy az eddigi 51 Premier League-mérkőzésén összesen kilenc gólt szerzett, ezeknek több mint felét (5) a Soton ellen. „Bárcsak minden hétvégén a Southampton lenne az ellenfél...” – gondolhatják a Chelsea-nél, amely a második félidőben már Havertzet, Thiago Silvát és Mountot is tudta pihentetni a Real Madrid elleni párharc második, keddi felvonása előtt.

ARSENAL–BRIGHTON

Arteta tudja, az Arsenalnak sokba kerülhet még ez a vereség… (Fotó: AFP)

A Manchester United liverpooli vereségével nagy esély nyílt az Arsenal előtt, hogy hat pontra leszakítsa magáról a „vörös ördögöket” a táblázaton, és újra fellépjen a negyedik helyre.

Az Arsenal összeállítása: Ramsdale – Cédric, B. White, Gabriel, Xhaka – Ödegaard, Lokonga, Smith Rowe (Nketiah, 62.) – Saka, Lacazette, Martinelli (Pépé, 74.)

De aztán semmi sem úgy alakult, ahogy Mikel Artetáék eltervezték… A vendég Brighton az első fél óra végén Leandro Trossard góljával megszerezte a vezetést az Emiratesben, így február közepe óta először került előnybe PL-meccsen. Az első félidő hosszabbításában a hazaiak is betaláltak, de Gabriel Martinelli gólját a VAR-rendszer les miatt érvénytelenítette.

A második játékrész közepén újabb mélyütés érte az „ágyúsokat”, Enock Mwepu jól eltalált, 16 méterről megeresztett lövésével a vendégek megduplázták az előnyüket. Zsinórban öt gólt kapott az Arsenal úgy a Premier League-ben, hogy közben egyet sem szerzett. Ezt a szériát a hajrában Martin Ödegaard egy távoli bombával megszakította (VIDEÓ ITT), de ennél többre már nem futotta a londoni együttes erejéből – az Arsenalnak nagyon hiányozhat a most elhullajtott három pont a végelszámolásnál…

A Chelsea és az Arsenal meccsével egy időben a Leeds United 3–0-ra nyert a Watford ellen, ezzel jókora lépést tett a bennmaradás felé, míg a „lódarazsak” egyre nehezebb helyzetben vannak a kiesés elkerüléséért folyó harcban. A Leedsnél (megint) betalált Raphinha (10), rajta kívül eddig csak a Real Madrid szélsője, Vinícius Júnior (14) szerzett már legalább tíz gólt a brazil játékosok közül az öt európai topliga jelenlegi kiírásában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ

Arsenal–Brighton 1–2 (Ödegaard 89., ill. Trossard 28., Mwepu 66.)
Southampton–Chelsea 0–6 (M. Alonso 8., Mount 16., 54., Werner 22., 49., Havertz 31.)
Watford–Leeds United 0–3 (Raphinha 21., Rodrigo 73., J. Harrison 85.)