A Manchester City kifizette, amit a Lens kért, szerződtette a fiatal üzbég védőt – hivatalos

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
Vágólapra másolva!
2025.01.20. 21:15
Abdukodir Khusanov a Manchester Cityben folytatja pályafutását (Fotó: mancity.com)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) címvédője, a Manchester City hétfőn szerződtette a francia Lens 20 éves üzbég védőjét, Abdukodir Khusanovot.
Angol labdarúgás
2025.01.07. 14:24

Üzbég védőt szerződtetne a Man. City, képben a Real Madrid is – sajtóhír

A Lens óriási profitot termelhet a 20 éves labdarúgó eladásából.

Mint arról két héttel ezelőtt beszámoltunk, a Lens 40 milliót eurót kért Abdukodir Khusanov játékjogáért, amelyet a Manchester City végül megadott – a BBC szerint 33.6 millió fontot fizetnek az angolok a franciáknak. Hétfő este a City bejelentette az üzbég bekk érkezését, akivel négy és fél éves szerződést kötött.

„Rendkívül boldog vagyok, hogy csatlakozhatok a Manchester Cityhez, régóta követem a szereplését – mondta új klubja honlapjának a 2004. február 29-én született védő. – A keret tele van a világ legjobb játékosaival, alig várom, hogy egy csapatban futballozhassak velük. Természetesen Pep Guardiola minden idők egyik legnagyszerűbb edzője, szóval nagyon várom, hogy tanuljak tőle, és még tovább javítsak a játékomon.”

A 18-szoros üzbég válogatott hátvéd Taskentben született, a Bunyodkorban nevelkedett, majd a fehérorosz FK Enyerhetik-BDU-hoz került, amelytől a Lens mindössze 100 ezer euróért szerződtette 2023 nyarán. A 20 esztendős játékos a másfél év alatt összesen 31 találkozón lépett pályára a francia klub első csapatában, és kiosztott egy gólpasszt. Ebben az idényben 13 Ligue 1-mérkőzésen kapott lehetőséget a bajnokságban 7. helyezett együttesben, továbbá a Konferencialiga selejtezőjében két, a Francia Kupában egy összecsapáson játszott.

 

 

Legfrissebb hírek

Guardiola és új kisfőnöke elköltött 200 millió eurót a megújulás jegyében

Angol labdarúgás
11 órája

Hivatalos: Kerkez Milos a 6-os, Pécsi Ármin a 41-es mezszámot kapta Liverpoolban

Angol labdarúgás
2025.08.01. 08:23

A Leverkusen kulcsemberével erősített a Premier League újonca – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.30. 11:50

Premier League: visszatért a Cityhez a legnagyobb angol kapustehetség

Angol labdarúgás
2025.07.29. 20:47

Guardiola: Két év múlva abbahagyom az edzősködést

Angol labdarúgás
2025.07.28. 13:40

Megszerezte a Man. City tehetségét a Leverkusen – hivatalos

Német labdarúgás
2025.07.27. 12:23

Bruno Fernandes duplázott, az MU győzelemmel kezdte a Premier League felkészülési tornáját – videó

Angol labdarúgás
2025.07.27. 09:54

„Rekordüzlet számunkra” – mégsem szerződik Londonba az angol válogatott középpályás

Angol labdarúgás
2025.07.27. 09:11
Ezek is érdekelhetik