Nem fellebbez az elbocsátott angol játékvezető – sajtóhír

P.  GY. B. P. GY. B.
Vágólapra másolva!
2024.12.25. 12:12
David Coote nem fellebbez (Fotó: Getty Images)
A PA hírügynökség értesülései szerint David Coote nem fellebbezi meg a szerződése felbontását megelőző ítéletet.

Coote egy 2020-as Liverpool–Burnley meccsről fejtette ki nyomdafestéket nem tűrő véleményét, amelyben egyebek között azt mondta: „Az egész Liverpool egy nagy sz.r, Klopp pedig egy német k.csög.”

A videofelvételek nyilvánosságra kerülése után a játékvezető tevékenységét felfüggesztette a PGMOL, és alapos vizsgálatot rendelt el.

Később újabb vádak vetődtek fel Coote-tal szemben, az egyik szerint az Európa-bajnokság alatt (amelyen videobíróként működött közre) fehér port szívott, s erről videofelvétel is készült. A másik szerint egy 2019-es Leeds–West Bromwich meccsen sárga lapot adott a Leeds játékosának, Ezgjan Alioszkinak, majd a The Sun szerint egy barátjának a következő üzenetet küldte: „Remélem, a megbeszéltek szerint tetted meg.”

Coote az utóbbi vádat tagadta, de a PGMOL vizsgálatát követően elbocsátották. A szervezet mindazonáltal a közleményében arra is kitért, hogy a korábbi játékvezetőt a továbbiakban mindenben támogatják, ha segítségre lesz szüksége.

A PA hírügynökség szerint Coote elfogadta az ítéletet, és nem fellebbez ellene. A 42 éves játékvezető 2018 áprilisában mutatkozott be a Premier League-ben egy Newcastle–West Bromwich (0–1) mérkőzésen, és 2018 nyarán lett a PL teljes jogú tagja. Utolsó, 112. mérkőzése a november 9-i Liverpool–Aston Villa (2–0) volt. Coote játékvezetőként már nem, de videobíróként a FIFA-keret tagja volt, ám január elsejétől onnan is kikerül.

 

 

Legfrissebb hírek

Elanga pazar szólójával győzte le az MU-t a Forest, góllal tért vissza Bukayo Saka az Arsenalba

Angol labdarúgás
4 órája

PL: bejelentették, mikor érkezik a félautomata lesrendszer

Angol labdarúgás
9 órája

Várhatóan rekordszámú néző előtt játszhatnak az Evertonnal Szoboszlaiék

Angol labdarúgás
10 órája

Elhunyt Gergely Sándor korábbi NB I-es labdarúgó-játékvezető

Labdarúgó NB I
13 órája

Bemikrofonozták a játékvezetőket az FTC–Debrecen kézimeccsen – videó

Kézilabda
18 órája

Erling Haaland az idényhajrá nagy részét kihagyja – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.03.31. 22:18

Válogatott játékosát adhatja Kerkez Milosért a Liverpool a Bournemouthnak – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.03.29. 15:08

A City kabalafigurájának megtestesítője szerint Erling Haaland bántalmazta őt, ezért panaszt tett a rendőrségen

Angol labdarúgás
2025.03.29. 13:30
Ezek is érdekelhetik