Delap duplázott, fordulatos meccsen ikszelt az Ipswich az Aston Villával

K. B.K. B.
2024.09.29. 17:01
Ipswich Town FC v Aston Villa FC - Premier League
Liam Delap duplázott az Aston Villa ellen, de ez sem volt elegendő a győzelemhez (Fotó: Getty Images)
Az Ipswich Town hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az Aston Villával vasárnap, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában.

Az öt forduló után nyeretlen Ipswich Town a négy győzelmet és egy vereséget maga mögött tudó Aston Villát fogadta a Portman Road Stadionban. A két csapat legutóbb 2019-ben, még a Championshipben találkozott egymással, az Aston Villa utána visszajutott az élvonalba, amelynek azóta meghatározó tagjává vált. Az újonc Ipswich nem kapott túl sok gólt a legutóbbi öt mérkőzésén, nyolcat, de emellett nem mutat jól, hogy csupán háromszor talált be a vetélytársak kapujába.

Alig telt el hét perc a vasárnapi mérkőzésből, és jött a negyedik bajnoki Ipswich-találat, érdekes kipattanóra csapott le a Town, szép támadást vezetett be a tizenhetoson belülre, amelynek végén a 21 esztendős Liam Delap volt eredményes (videó itt!). Sokáig nem örülhettek Kieran McKenna tanítványai, a 15. percben az Aston Villa kihasználta riválisa megingott védelmét, és az eddigi mérkőzéseken remekül teljesítő Morgan Rogers megszerezte idénybeli első gólját (videó itt!) – 1–1. Nem sokkal később az egyre jobb formát mutató Ollie Watkins is megérkezett, Leon Bailey jobb oldali beadására csapott le kiválóan, s fejjel megszerezte a vezetést a vendégeknek (videó itt!) – 1–2.

Nem hagyta magát az Ipswich, a második félidőben átvette az irányítást, aminek meglett az eredménye, mégpedig a 72. percben, amikor Delap a rivális térfél közepén, bal oldalt átvette Omari Hutchinson hosszú indítását – egészen a kapuig vezette egyedül a labdát, majd 7 méterről a hosszú sarokba lőtt (videó itt!). Mindkét oldalon adódtak lehetőségek a folytatásban, gól azonban nem született. Maradt a 2–2.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Ipswich Town–Aston Villa 2–2 (Delap 8., 72., ill. Rogers 15., Watkins 32.)
Később
17.30: Manchester United–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐN
21.00: AFC Bournemouth–Southampton (Tv: Match4)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Newcastle United–Manchester City 1–1 (Gordon 58. – 11-esből, ill. Gvardiol 35.)
Arsenal–Leicester City 4–2 (Gabriel Martinelli 20., Trossard 45+1., Ndidi 90+4. – öngól, Havertz 90+9. – öngól, ill. Justin 47., 63.)
Brentford–West Ham United 1–1 (Mbeumo 1., ill. Soucek 54.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 4–2 (Palmer 21., 28., 31., 41. – a másodikat 11-esből, ill. Rutter 7., Baleba 34.)
Everton–Crystal Palace 2–1 (McNeil 47., 54., ill. Guéhi 10.)
Nottingham Forest–Fulham 0–1 (Jiménez 51. – 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Liverpool 1–2 (Ait-Nouri 56., ill. Konaté 45+2., Szalah 61. – 11-esből)