PL: öt kapott góllal „megúszta” a West Ham – gálázva nyert a Chelsea

B. D. K.B. D. K.
2024.05.05. 17:04
Chelsea-gála (Fotó: Getty Images)
A Chelsea odahaza 5–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet, míg a Brighton & Hove Albion hazai pályán 1–0-ra nyert az Aston Villa ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Csütörtökön legyőzte a Tottenham Hotspurt a Chelsea, amelyre most ismét hazai londoni rangadó várt, a West Ham Unitedet fogadta. A tét a hazaiak számára az volt, hogy egy győzelemmel megelőzhetnék a hetedik helyen álló, egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Manchester Unitedet, miközben aktuális ellenfelüktől eltávolodhatnak.

Jól is indult a meccs a Chelsea-nek, a 15. percben Cole Palmer megszerezte a vezetést (1–0). Negyedórával később ismét némi szerencsével találtak be a hazaiak, Conor Gallagher lőtte ki a jobb sarkot (2–0). A 36. percben már 3–0 volt az állás, szöglet után Noni Madueke volt eredményes. Romokban volt a West Ham, Gallagher a 40. percig még további két gólt szerezhetett volna: előbb a kapufát találta el, aztán ígéretes helyzetben elcselezte magát. A szünet előtt a vendégek majdnem szépítettek, de a kapufáról kivágódott a labda.

A fordulás után ismét bekezdett a Chelsea, Madueke hozta kihagyhatatlan helyzetbe Nicolas Jacksont (4–0) – gáláztak a londoni „kékek”. Rengeteg lövés ment Alphonse Areola kapujára, aki kilenc védéssel zárt. A West Hamnek is voltak azért helyzetei, Jarrod Bowen háromszor is eltalálta a kapufát. A harmadik után azonban nem sokkal a túloldalon Jackson újabb ziccert értékesített (5–0). Nagyon magabiztosan nyert meg egy újabb londoni derbit a Chelsea.

Az egy időben zajló mérkőzésen a Brighton & Hove Albion hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Aston Villát. A hazaiaknak a második félidőben Pascal Gross révén volt egy meg nem adott góljuk, a hajrában aztán Joao Pedro – aki gólja előtt két perccel kihagyott egy büntetőt – lett a hős.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Chelsea–West Ham United 5–0 (Palmer 15., Gallagher 30., Madueke 36., N. Jackson 48., 80.)
Brighton & Hove Albion–Aston Villa 1–0 (Joao Pedro 87.)

Később
Liverpool–Tottenham Hotspur 4–2 (Szalah 16., Robertson 45., Gakpo 50., Elliott 59., ill. Richarlison 72., Szon Hung Min 78.)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
20.45: Crystal Palace–Manchester United (Tv: Match4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brentford–Fulham 0–0
Burnley–Newcastle United 1–4 (O'Shea 86., ill. C. Wilson 19., Longstaff 35., Bruno Guimaraes 40., Isak 55.)
Sheffield United–Nottingham Forest 1–3 (Brereton 17., ill. Hudson-Odoi 27., 65., Yates 51.)
Arsenal–AFC Bournemouth 3–0 (Saka 45. – 11-esből, Trossard 70., Rice 90+7.)
Manchester City–Wolverhampton 5–1 (Haaland 12., 35., 45+3., 54. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, J. Álvarez 85., ill. Hvang Hi Csan 53.)