Nagy esélyt szalasztott el a Manchester United

2024.01.14. 17:25
Fotó: AFP
A Premier League 21. fordulójában a Manchester United 2–2-re végzett odahaza a Tottenhammel. A bajnokság vasárnapi rangadóján a Manchester United nagy reményekkel fogadta a Spurst, de hiába ült a lelátóra az új kisebbségi részvényes, és hiába szerezte meg kétszer is a vezetést a hazai csapat, a vége pontosztozkodás lett.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
Manchester United–Tottenham Hotspur 2–2 (2–1)
Manchester,Old Trafford.Vezette:J. Brooks
Man. United:
An. Onana – Dalot, Varane, Evans (Lisandro Martínez, 63.), Wan-Bissaka – Eriksen (McTominay, 58.), Mainoo – Garnacho, Bruno Fernandes, Rashford (Antony, 88.) – Höjlund.Menedzser:Erik ten Hag
Tottenham:Vicario – Porro, Van de Ven (Emerson Royal, 89.), C. Romero, Udogie – Skipp (Dragusin, 85.), Bentancur, Höjbjerg – Brennan Johnson, Richarlison, Werner (Gil, 80.).Menedzser:Ange Postecoglou
Gólszerző:Höjlund (3.), Rashford (40.), ill. Richarlison (19.), Bentancur (47.)

MÁR A TOTTENHAM VENDÉGJÁTÉKA ELŐTT nagy volt az izgalom az Old Traffordon, a Manchester United stadionjába ugyanis kilátogatott az új kisebbségi tulajdonos, Sir Jim Ratcliffe, aki még a sajtószobában is tiszteletét tette. Meglehet, a karácsonykor huszonöt százalékos részesedést szerző üzletember érdemben még nem mondhatott semmit, tekintve, hogy a szerződést nem ratifikálták, de azt elárulta, hogy Éric Cantona volt a kedvenc United-játékosa.

A vendégszurkolók is nagyon vártak valakit, mégpedig Timo Wernert, aki a rangadón mutatkozhatott be a Spurs színeiben. A korábban a Chelsea-nél is megforduló csatár ugyanakkor még labdához sem ért, amikor a hazaiak megszerezték a vezetést Rasmus Höjlund révén, aki egy kisebb kavarodást követően, csodaszépen vágta ballal a jobb felsőbe a labdát néhány méterről.

A United azonban csak bő negyedóráig élvezhette az előnyt, a 19. percben ugyanis egy bal oldali szöglet utánRicharlison vagy hat hazai védő gyűrűjéből fejelt a bal alsóba – minden kezdődhetett elölről.

A kockázatvállalás mértéke persze alábbhagyott, így a félidő második felében kevésbé lüktetett a játék, és mivel inkább a United engedte át a területet, elsősorban a manchesteri térfélen járt a labda, de persze tisztes távolságban André Onana kapujától. Ezzel együtt ismét hazaiak jutottak vezetéshez a 40. percben, amikor Marcus Rashford Höjlunddal játszott össze a tizenhatoson belül, majd tizenkét méterről, mesterien kilőtte a bal alsó sarkot. A teljes képhez hozzátartozik, hogy egy perccel korábban egy bal oldali beadást követően a menteni igyekvő Destiny Udogie a kapufára fejelte a labdát, ez érzékelhető zavart keltett a Tottenham védelmében, amely a gólig nem is tudta összekapni magát.

A szünetre viszont csak azért mehetett előnnyel a United, mert a ráadás harmadik percében, egy újabb szögletet követően – ezúttal jobbról – Cristian Romero a lécre fejelte a labdát.

Ám, ami késik, nem múlik: a Spurs gyakorlatilag a második félidő középkezdéséből betalált, amikor a Timo Werner passza után RodrigoBentancur, anélkül, hogy bárki útját állta volna, egészen az ötösig menetelhetett, majd közelről Onana feje fölött a hálóba bombázott.

Így viszont újfent visszavettek a felek, és csak elvétve tudtak (némi) veszéllyel megérkezni a kapuk elé. A játékrész derekán Scott McTominay előtt adódott az egyik legjobb lehetőség, ám a tizenhat méterről előtt labdája a kapu bal oldala mellett hagyta el a játékteret.

A skót középpályás a hajrában is eldönthette volna a mérkőzést, de öt méterről a léc fölé fejelt, ami azt jelentette, hogy pontosztozkodás lett a rangadó vége.2–2

Korábban
Everton–Aston Villa 0–0
Newcastle United–Manchester City 2–3 (Isak 35., Gordon 37., ill. B. Silva 26., De Bruyne 74., Bobb 90+1.)
Chelsea–Fulham 1–0 (C. Palmer 45+4. – 11-esből)
Burnley–Luton 1–1 (Amdouni 36., ill. Morris 90+2.)

Később
JANUÁR 20., SZOMBAT
13.30:
Arsenal–Crystal Palace (Tv: Match4)
18.30: Brentford–Nottingham Forest (Tv: Spíler1)
JANUÁR 21., VASÁRNAP
15.00:
Sheffield United–West Ham United (Tv: Spíler1)
17.30: AFC Bournemouth–Liverpool (Tv: Spíler1)

Pontlevonások:Everton 10 pont

Az Old Traffordon a Manchester United és a Tottenham ezt megelőző 17 Premier League-találkozója nem végződött ikszre, 13-szor a hazaiak nyertek.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc FÖLÉ, McTominay az ötösről a léc fölé fejeli, középről Garnacho bal oldali beadását. Vicario biztosított. MECCSLABDA?

90+3. perc Garnacho megindul, Antony beáll elé, akadályozza a cselben, majd elesik Porro előtt. Éppen ilyen volt az MU második félideje!

90. perc Porro jobb oldali beadása veszélyes, de közbelép Varane.

Öt perc a ráadás!

89. perc Van de Ven eltéved, de letalál végül, Emerson Royal jön be a helyére.

88. perc Antony be, Rashford le. Garnacho átmegy a bal oldalra. Garnacho az MU előző 5 góljából 4-nél kanadai pontot szerzett e meccs előtt.

87. perc Gil elfut a bal szélen Udogie passzával, ballal középre ad, de elrúgja a labdát Richarlison elől Bissaka. Van de Ven a földön, lesérült futás közben.

86. perc Fernandes a bal szélről jobbal a sorfalba lő.

85. perc Radu Dragusin be, Skipp le, szűrő helyett debütáló bekk. Nemrégiben vették, 25 millió euróért.

84. perc Porro hason csapja Rashfordot a 16-os bal oldala előtt, szabadrúgás.

A Tottenham idegenbeli meccsein 75 gól született eddig, ligacsúcs. Papírforma.

80. perc Bryan Gil váltja Wernert, szélsőcsere.

Ebben az idényben csak kétszer kapott ki idegenben a Tottenham, ötször nyert. De az a két vereség az előző 4 meccsükön jött.

80. perc McTominay elől ment fejjel az ötösön Richarlison Fernander kornere után.

74. perc Sokkal jobb és veszélyesebb a londoni csapat, de rosszak a beadások. Porróéi a védőké, Johnsonéi Onanáé.

69. perc Skipp jobbal 17-ről kapura lő, blokkol az ötös előtt Garnacho.

Werner ebben az idényben 2 gólpasszt adott. Ez az első spursös meccse.

68. perc Werner megindul a bal oldalon, de közbelép Dalot, mint két kivétellel mindig. Az első ilyenből egy kapura lövés lett, a másodikból gól.

65. perc Udogie nekimegy Garnachónak a 16-oson belül, mint az első félidőben, de most sincs 11-es.

63. perc Lisandro Martínez visszatér hosszas sérülése után, Evans le.

Az MU 9-szer kapott ki ebben az idényben, éppen annyiszor, mint az előzőben összesen.

62. perc Bissaka passzát jobbal 16-ról laposan a jobb sarok mellé vágja az érkező McTominay.

61. perc Onana elkapja könnyedén Bentancur jobb oldali beívelését.

59. perc Höjlund megindul a bal szélen, a beadását a jobb sarok mellé rúgja az ötös előtt Udogie. Javuló tendencia...

58. perc Scott McTominay be, Eriksen le. Motorcsere.

58. perc Porro jobb oldali beadását Werner jobbal kapásból tíz méterről, picit balról a jobb felső sarok fölé kanalazza.

55. perc Eriksen lerántja a jobb szélen meginduló Richarlisont. Porro beadása, majd kornere sem az igazi.

52. perc Skipp passzát Richarlison kissé balról, 20-ról kapura teszi, véd a bal sarok előtt vetődve Onana.

A Tottenham sorozatban a 33. alkalommal talált be egyébként.

47. PERC GÓLLAL, Werner balról jobbal laposan középre ad, Eriksen és Evans is csak nézi RODRIGO BENTANCURT, aki ballal a túlsó felső sarokba lő az ötös bal sarkáról. 2–2!

46. PERC FOLYTATJUK!

A Manchester United az előző 138 Premier League-meccsén nem kapott ki, ha vezetett a szünetben.

Fotó: Weltfussball

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Rasmus Höjlund kap sárga lapot reklamálásért.

45+2. perc Porro jobb oldali kornerét Romero két lépésről a lécre fejeli, Van de Ven nem találja el ballal az ötös előtt a lecsorgót, majd Höjbjerg lő a jobb alsó mellé 18-ról.

45+1. perc Garnacho lapos passzát Fernandes jobbal 15-ról az égbe vágja. A portugál a liga passzkirálya, ebben az idényben 54 gólhelyzetet teremtett a társainak, ez rekord.

Három perc a ráadás.

45. perc Skipp passzát Werner ballal a bal alsó mellé rúgja egy jó csel után 13-ról, kissé balról.

43. perc Höjlund következő jó passzát ballal nem lövi el Rashford az ötös bal sarkáról, visszafelé cselez, de szereli Bentancur aztán.

Rashford: 26 meccs, 4 góllal és 6 gólpasszal ebben az idényben. Ebben az idényben ez az első gólja odahaza.

40. PERC EZ MÁR BENT VAN! MARCUS RASHFORD jobbal a bal alsóba lő picit balról, 10 méterről, a vetődő Van de Ven lába között. Höjlundé a gólpassz: 2–1!

38. perc KAPUFA! Rashford bal oldali, ballábas beadása is nagyon rossz, de majdnem gólpassz: Udogie majdnem a saját kapujába talál fejjel, hét méterről. A labda a bal oldali kapufa tövén csattant, végül is mentett a bekk a mögötte érkeő Garnacho elől.

34. perc Richarlison az ötösön, de hiába várja Johnson jobb oldali beadását. Johnsont 55 millió euróért vették, plusz tízmilliónyi egyéb költségért, Wernerért a klubjai 120 millió eurót fizettek. Mi is a baj a mai futballal?!

Ómen. A Tottenham 32 itteni PL-es bajnokiján a 25. alkalommal kapta a meccs első gólját, ez ligarekord az Old Traffordon. A Spurs az előző 24 ilyen alkalomból 22-t elveszített, egyszer ikszelt.

29. perc Udogie passzát Johnson kissé jobbról, 16-ról a kapus elé rúgja, Onana figyel. Rashford bal oldali, ballábas, félmagas beadása Vicario ölében landol, Bissaka passza jobb, de odavetődik a labda útjába Porro.

25. perc Rodrigo Bentancur kap sárga lapot labdaelrúgásért.

A Manchester United ebben a szezonban 15 hazai meccséből nyolcat megnyert, hetet elveszített.

24. perc Aaron Wan Bissaka felrúgja becsúszva Johnsont, sárga lap.

Höjlund: 16 PL-meccs, 2 gól és 0 gólpassz. 1050 perc alatt.

22. perc Werner a 16-os bal sarka elől 14 méterrel talál a kapu bal felső sarka mellé, a hazai közönség örül.

Richarlison: 20 meccs az idényben, 8 góllal és 3 gólpasszal. Az előző 6 bajnokin 6 gólt szerzett! Porro: 21 bajnoki, 8 gólpassz. Védő...

19. PERC RICHARLISON EGYENLÍT, Porro bal oldali, jobblábas szögletét négy méterről, középről a bal alsóba fejeli. 1–1!

A Manchester United 31 Premier League-találkozójából 24-et megnyert a Spurs ellen az Old Traffordon, három döntetlent játszott, és négyet veszített.

A Tottenham 4-szer nyert itt a PL-ben, de mind a négy sikert a legutóbbi 11 látogatása alatt érte el!

16. perc Romero blokkolja a bal szélen meginduló Rashford ballábas, lapos beadását a jobb sarok előtt. Fernandes beadása Van de Vené.

12. perc Porro következő kornere a Wernert megelőző Bissakáé. Johnson atyja, a jamaicai válogatott David Johnson az MU neveltje, de 2001-ben a Nottingham már az Ispwichnek adott érte 4.5 millió eurót.

11. perc Johnson emel jobbal jobbról lágyan az ötös bal sarkára, Werner középre fejeli a labdát Evans ment az ötösön, fejjel. A kornert a jobb sarok elé fejeli az ötös előteréből Bentancur, ezt is eléri egy hazai játékos. Dalot fejjel segítette ki a hiába vetődő kapusát.

9. perc Porro jobbal 18-ról feladja a labdát a kapusnak.

8. perc Eriksen beadását Rashfod jobbal 14-ről, picit balról kapásból a bal alsó mellé vágja.

6. perc Porro jobb oldali, lapos beadása Evansé, kontra, Udogie blokkolja Dalot beadását. Korner.

5. perc Dalot szereli a bal szélen meginduló Richarlisont. Dalot a jobbhátvéd, Wan Bissakáé a bal oldal.

3. PERC VEZET AZ MU, RASMUS HÖJLUND ballal a jobb felsőbe lő picit balról, nyolc méterről, előtte Garnacho keresztpasszát bevitte a 16-os bal sarkáról az ötösig Rashford, de nem jutott lövéshez. Udogie szerelte őt, de éppen ebből lett a gólpassz: 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak vörös mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg: 201 mérkőzés, 96 unitedes és 54 tottenhames sikerrel, 319, ill. 262 rúgott góllal.