Haaland-dupla és -gólpassz! A City nyerte a manchesteri rangadót

2023.10.29. 16:21
Erling Haaland ezúttal is megállíthatatlan volt a United ellen (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a Manchester City 3–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet az Old Traffordon.
ANGOL PREMIER LEAGUE

10. FORDULÓ
Manchester United–Manchester City 0–3 (0–1)
Manchester,Old Trafford.Vezette:Tierney
MAN. UNITED:A. Onana – Dalot, Lindelöf (Reguilón, 74.), Maguire, Evans – Amrabat (Mount, a szünetben), McTominay, B. Fernandes, Rashford (Martial, 86.), Eriksen (Antony, 86.) – Höjlund (Garnacho, 74.).Menedzser:Erik ten Hag
MAN. CITY:Ederson – K. Walker, R. Dias, Gvardiol – Rodri, Stones,B. Silva, J. Álvarez (Kovacic, 87.) – Foden, Grealish (Doku, 87.), Haaland.Menedzser:Pep Guardiola
Gólszerző:Haaland (26., 50. – az elsőt 11-esből), Foden (80.)

Nem történt földindulás, a Manchester City nagyon simán intézte el a Unitedet a városi rangadón, és még az sem okozott nehézséget a címvédőnek, hogy az Old Traffordon rendezték a derbit. Erling Haaland csak az első félidőben triplázhatott volna, ám a lehetőségeit az ismét a szebbik arcát mutató André Onana szenzációsan védte, azt pedig tényleg nem lehet a kapus rovására írni, hogy a Rodri lerántásért megítélt tizenegyest a norvég csatár értékesítette.

A fordulást követően sem változott a játék képe, ráadásul a City szinte azonnal újabb góllal nyitott: Bernardo Silva középre adásából az égbe emelkedő Haaland az öt és feles jobb sarkáról fejelt a kapuba. A United ugyan ment volna előre becsülettel, azonban Éderson kapuja elé szinte képtelen volt veszéllyel elérni – Marcus Rushford előtt adódott az egyetlen gólszerzési lehetőség, ám a támadó hat méterről a kapu mellé lőtt –, a City játékosai pedig már azon sem bosszankodtak, hogy Haalandnak nem jött össze a mesterhármas, mert a csatár végül Phil Fodent szolgálta ki egy harmadik vendéggóllal.0–3

20. Sheffield United10197–29–221

90+6. perc: vége a mérkőzésnek.

90+4. perc: Bruno Fernandes is sárga lapot kap.

90+2. perc: Antony lép oda Dokunak, Tierney sárga lappal jutalmazza.

90+1. perc: A vendég szurkolók olléznak, míg a United-drukkerek közl egyre többen hagyják el a stadiont.

90. perc: négy perc ráadás következik.

87. perc: Változtat Pep Guardiola is. Kovacic és Doku érkezik, Álvarez és Grealish pedig elhagyja a pályát.

86. perc: Újabb kettős United-csere. Eriksen helyén Antony, Rashfordot pedig Martial váltja.

85. perc: Fernandes végezte el a hazaiak szögletét, Eriksen húsz méterről kapásból próbált kapura lőni, a City védői blokkolnak.

80. perc: 0–3! Rodri távoli próbálkozását kiütötte Onana, de a kipattanót Haaland gyűjti be. A norvég Foden elé tálal, aki közelről a kapuba passzolja a labdát.

78. perc:A kétgólos előny birtokában eldugja a labdát a City.

74. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Lindelöf és Höjlund jön le, Garnacho és Reguilón állt be.

71. perc: Ezúttal a másik oldalt Haaland került ziccerbe. Onana remekül jött ki a kapujából, így a norvég lövése nem talált utat a hazai kapuba.

69. perc: Rashford ugrott ki remekül, majd Walker mellől mellé lővi a labdát az ötösvonal sarkáról.

64. perc: Bernando Silva próbálkozott távolról, Onanának ez nem okozott gondot.

57. perc: Újabb vendég helyzet. Grealish szokás szerint befelé cselez, majd 16 méterről célba vette a bal alsó sarkot, Onana ezúttal is a helyén volt.

49. perc: GÓL! Megduplázza előnyét a City. Edersontól indult a labda. Álvarez tette át a bal szélre Grealishnek, aki továbbtette Bruno Silvának. A portugál visszapasszát pedig Haaland fejelte a kapuba.

48. perc: Bruno Fernandes lőtt távolról, Ederson csak másodjára tudja megfogni a labdát.

46. perc: A szünetben cserél a United, a sárga lapos Amrabat helyére Mason Mount állt be.

46. perc: Folytatódik a találkozó!

Félidőben így állnak a csapatok a főbb statisztikai mutatókban!
Labdabirtoklás: 39%
61%
Kapura lövés: 47
Várható gólok (xG): 0.291.50
Szöglet: 29

45+5. perc: Vége az első félidőnek!

45+4. perc: Újabb hatalmas kapusbravúr! Grealish emelte át a labdát az alapvonalról a hosszú oldalra, Haaland remek ütemben érkezett és fejelt kapura, Onana azonban ezt is kitornázta.

45+3. perc:Maguire fejelt egy szögletet követően, a labda méterekkel a kapu fölé száll.

45+1. perc: McTominay kapott jó labdát Rashfordtól. A skót átvette, majd nagy erővel a kapu közepe felé lőtt. Ederson bravúrral hárított.

45. perc: legalább négy perc lesz a ráadás.

42. perc: Foden akaszkodott össze Amrabattal, Tierney mindkettejüknek kioszt egy sárga lapot, a hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

40. perc: Grealish kap labdát a bal szélen, befelé cselez majd kapura lő, de United védőkről szögletre pattan a labda.

38. perc: Álvarez a bal oldalról a tizenhatos sarkáról végezhetett el szabadrúgást. Onana szögletre tolta a jobb felső sarokba tartó labdát.

31. perc: Höjlund vihette a labdát a City kapujára, de kisodródott, így lövés helyett a passzt választotta. Bruno Fernandes a kapu fölé lőtt.

Haaland a tizedik gólját szereztemeg az angol bajnokság mostani idényében. Ez volt a City első tizenegyese az Old Traffordon a stadion 2006-os felújítása óta.

26. perc: GÓÓÓL! Haaland a bal alasó sarokba lőtte a tizenegyest, míg Onana a másik oldalra vetődött. 0–1

25. perc: Tizenegyeshez jut a Manchester City! Höjlund rántotta le Rodrit a tizenhatoson belül. A héten a BL-ben egy tizenegyest hárító Onana néz szembe Erling Haalanddal. A hazaiak kapusa sárga lapot is kap reklamálásért.

23. perc: Paul Tierney játékvezető egy esetleges tizenegyesszituációt néz vissza a VAR segítségével.

20. perc: Kisszöglet után a 100. Cty-mérkőzésén pályára lépő Grealish próbálkozott átlövéssel, Onana ezt is kiüti.

16. perc: Rodri próbálkozott kapáslövéssel, azonban méterekkel kapu fölé bombáz.

15. perc: Haaland ugrott volna ki, de Onana kapujából kimozdulva a tizenhatos környékéről eltakarítja a labdát.

14. perc: Most a City marad a United térfelén, a hazaiak Onana hosszú labdáival próbálkoznak.

8. perc: Walker kapott jó indítást, a védő visszafejelte a labdát az ötösön várakozó Phodennek. Az angol játékos kapura fejelt, de Onana nagyszerű relexmozdulattal hárított, majd Haaland előtt ütötte ki a labdát.

6.perc: United nem hagyja kibontakozni Pep Guardiola csapatát, és már az ellenfél térfelén meghúzza az első védelmi vonalat.

2. perc: McTominay a tizenhatos vonaláról bal lábbal próbálkozott Ederson azonban könnyedén ogja a labdát.

1. perc:A 191. manchesteri rangadót a hazai vörös mezes united kezdi, a City a szokásos világoskék mezben lép pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés előtt Sir Bobby Charltonra emlékezik meg az Old Trafford közönsége.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik az angol városi rangadó, a Manchester United a Manchester Cityt fogadja. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A mérkőzés előtt a Manchester United 15 pontot gyűjtött, míg a Manchester City 21 ponttal a tabella harmadik helyén állt.

A„vörös ördögöknél”többek között Luke Shaw, Lisandro Martínez, Amad Diallo és Tyrell Malacia sérülés miatt nem áll Erik ten Hag rendelkezésére, míg Jadon Sancho eltiltott.

A Manchester City a United elleni elmúlt három góljánál egyaránt Kevin de Bruyne adta a gólpasszt, míg a legutóbbi találkozón a világoskék csapat mindkét gólját Ilkay Gündogan szerezte, egyikük sem lesz ott a mai találkozón. A vendégeknél a sérült belga középpályás mellett Manuel Akanji piros lapos eltiltás miatt nem léphet pályára.