Anglia: kilenc pontot levontak tőlük, cél a bennmaradás

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.03.22. 18:06
A pénzügyi szabályok megsértése miatt kilencpontos levonással sújtották a Birmingham City labdarúgócsapatát, s a büntetés következtében a 13. helyről a 18. pozícióba esett vissza az angol másodosztály tabelláján.

A birminghami klubot azért büntették meg, mert 2015 és 2018 között 48.8 millió fontos veszteséget könyvelt el, ami tízmillióval több a megengedettnél. A Birmingham Citynek tizennégy nap áll a rendelkezésére fellebbezni az ítélet ellen.

A BBC értesülései szerint a klub a pontlevonáson túl további büntetést – így pénzbírságot és átigazolási időszakból való kizárást – nem kap.

A Birmingham City eddig a 13. helyen állt a Championshipben, és nyolc fordulóval a bajnokság vége előtt csak hét pont hátrányban volt a playoffszereplést érő pozícióban tartózkodó Aston Villa mögött, a levonás miatt azonban visszaesett a 18. helyre, és mindössze öt ponttal előzi meg a kieső helyen lévő Rotherhamet.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A PONTLEVONÁS ELŐTT…

 

…ÉS A PONTLEVONÁS UTÁN

 

A Birmingham az első klub, amelyet a 2016–2017-es idény kezdetén bevezetett szabályok óta megbüntetett az Angol Labdarúgóliga (EFL).

Legfrissebb hírek

Championship: már nem Will Still a Soton vezetőedzője – hivatalos

Angol labdarúgás
5 órája

A szurkolók Tóth Balázst választották meg október legjobbjának a Blackburnnél

Angol labdarúgás
2025.10.30. 21:15

Tömegek nézték élőben, ahogyan eltüntetik a lelépő tulajdonos nevét a sheffieldi stadion székeiről

Angol labdarúgás
2025.10.28. 14:25

Nagy Ádám gólpasszt adott; Tóth Balázs bravúrjai is kellettek csapata fordításához – videók

Légiósok
2025.10.25. 21:26

Tizenkét pontot vontak le a négyszeres angol bajnokcsapattól

Angol labdarúgás
2025.10.24. 15:31

Hihetetlen döntés született Tóth Balázsék félbeszakadt meccsével kapcsolatban

Angol labdarúgás
2025.09.25. 17:06

A világhírű énekes megkapta a 17-es mezszámot a Premier League kiesőjétől

Angol labdarúgás
2025.08.10. 12:48

„Nagyon aggódunk” – sztrájkkal fenyegetnek a játékosok a négyszeres angol bajnoknál

Angol labdarúgás
2025.08.05. 11:31
Ezek is érdekelhetik