PL: 18 perc alatt vágott négyet a Man. City, az Everton 2–0-ról bukott

2016.03.05. 18:01
A Manchester City 18 perc alatt négy gólt szerezve legyőzte az Aston Villát a Premier League 29. fordulójában. Az Everton 2–0-s előnyről bukott a West Ham ellen – igaz, emberhátrányban. A Chelsea odahaza nem tudta legyőzni a Stoke Cityt.

A Manchester City sokáig nem tudta feltörni az Aston Villa védelmét. Aztán a második félidőben a 48. és a 66. perc között négy gólt is szerzett. Sergio Agüero duplázott, rajta kívül Yaya Touré és a gólja előtt négy perccel beálló Raheem Sterling volt eredményes.

Az is belefért, hogy Agüero – aki a legutóbbi négy Aston Villa elleni meccsén ötször volt eredményes – kihagyjon egy tizenegyest. Nem volt azonban ez igaz mindenkire a fordulóban...

Az Evertonban Romelu Lukaku ismét betalált – megszerezve ezzel 18. bajnoki találatát a szezonban. A belga támadó később Aaron Lennon góljánál előkészítő volt. Az 56. percben úgy tűnt, annak ellenére, hogy emberhátrányban játszik a liverpooli csapat, megnyeri a találkozót.

Lukaku azonban a 69. percben elhibázott egy büntetőt, ami után megindult a lejtőn az Everton. A West Ham két gólt szerezve egyenlített, a hosszabbításban pedig jött a szezon legjobb londoni játékosának megválasztott Dimitri Payet – góljának köszönhetően a West Ham három ponttal távozott a Goodison Parkból.

Úgy tűnt, hogy a Chelsea Bertrand Traoré szépségdíjas góljával legyőzi a Stoke Cityt, de a hajrában Mame Diouf egyenlített.

Newcastle United–AFC Bournemouth (1–3) összefoglalója

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

Manchester City–Aston Villa 4–0 (Y. Touré 48., Agüero 50., 60., Sterling 66.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 1–3 (A. Pérez 80., ill. Taylor 28. – öngól, King 70., Daniels 92.)
Swansea City–Norwich City 1–0 (Sigurdsson 61.)
Chelsea–Stoke City 1–1 (B. Traoré, ill. M. Diouf)
Southampton–Sunderland 1–1 (Van Dijk 93., ill. Defoe 85.)
Everton–West Ham United 2–3 (Lukaku 13., Lennon 56., ill. Antonio 78., Sakho 81., Payet 90.)

KORÁBBAN
Tottenham Hotspur–Arsenal 2–2 (Alderweireld 60., Kane 62., ill. Ramsey 39., A. Sánchez 76.)