Anglia: Bojkottálni kell a FIFA-rendezvényeket! - Lineker

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.08.04. 14:38
null
Lineker (a sállal, jobbra) úgy érzi, feleslegesen kampányoltak Beckhammel, minden el volt döntve előre (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-válogatott korábbi támadója, Gary Lineker szerint a nagy országoknak nem lenne szabad részt venniük a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) által szervezett eseményeken addig, amíg nem lesz változás a szervezetben.

 

A FIFA az elmúlt időszakban antikorrupciós vizsgálaton esett át, kiemelt eseményként kezelve azt a kérdést, hogy miért Katar kapta meg a 2022-es labdarúgó-világbajnokság rendezési jogát. Lineker szerint azonban ez sem segít majd, drasztikus változásokra van szükség.

„Ki kell állnunk az igazunkért, még akkor is, ha ennek az lesz a következménye, hogy soha többé nem veszünk részt a világbajnokságon – mondta Lineker a GQ magazinnak. – Az lenne az egyetlen megoldás, hogy bojkottáljuk a FIFA rendezvényeit, de ennek most még nem látom az esélyét. Túl sokat kellene kockáztatni hozzá.”

Lineker is tagja volt a 2018-as angliai vb-rendezést népszerűsítő kampánycsoportnak – végül Oroszország lett a befutó, a bejelentés egy napon volt a 2022-essel –, mégis úgy érzi, munkájuk felesleges volt.

„David Beckhammel ettünk egy hamburgert a döntés napja előtti este. Azon dolgoztunk, hogy megkapjuk a kellő támogatást, ott volt Vilmos herceg és David Cameron miniszterelnök is. Azt mondtam Beckhamnek, mi vagyunk az egyetlenek, akik még egy nappal a döntés előtt is kampányolunk. Az egész bűzlött, már el volt döntve minden.”

„Hányingerem van a korrupciótól, amit a FIFA-nál látok. Sepp Blatter egy diktátor, aki teljesen értelmetlen döntéseket hoz. Nem vagyok ellene, hogy olyan helyeken rendezzenek vébét, ahol előtte még sosem volt, de azért végiggondolhatták volna, hogy milyen meleg lesz ott a nyáron… Az embernek oda kell figyelnie, hogy mit mond, de ez a korrupció…”

Legfrissebb hírek

Aranyláz – Bodnár Zalán jegyzete

Minden más foci
2025.03.26. 23:32

Ismét felmentették Joseph Blattert és Michel Platinit

Minden más foci
2025.03.25. 11:48

Tulajdonosi háttere miatt kizárta a mexikói Leónt a FIFA a klubvilágbajnokságról

Minden más foci
2025.03.21. 18:53

Irány Amerika! Japán az első sikeresen selejtező válogatott; Nyertek az üzbégek és a katariak is

Foci vb 2026
2025.03.20. 19:30

FTC: Stefan Gartenmann bemutatkozhat a svájci válogatottban

Labdarúgó NB I
2025.03.13. 16:40

Több mint egymilliárd dollárt tervez szétosztani a FIFA a klub-vb-n részt vevő csapatok között

Minden más foci
2025.03.05. 19:34

A Super Bowl-hagyományhoz hasonló félidei koncertet rendez a FIFA a 2026-os vb-döntőben

Minden más foci
2025.03.05. 14:03

Gary Lineker Sir Alex Ferguson felelősségéről beszélt a Manchester United gyengélkedése okán

Angol labdarúgás
2025.03.04. 12:22
Ezek is érdekelhetik