PL: a derbin aratta első győzelmét a Sunderland

2013.10.27. 16:27
Megszerezte első győzelmét a bajnokságban (Premier League) a Sunderland: a 9. fordulóban, hazai pályán 2–1-re legyőzte a Newcastle Unitedet, így elmozdult a tabella utolsó helyéről.

A 144. Tyne–Wear derbit rendezték Angliában, a mindig kiélezett és parázs hangulatú találkozón ezúttal már az 5. percben megszerezte a vezetést a forduló előtt sereghajtó Sunderland: Adam Johnson jobb oldali beadását a hosszún érkező Steven Fletcher bólintotta a kapuba néhány méterről (1–0).Steven Fletcher bólintotta a kapuba néhány méterről (1–0).

A szünetben így egy góllal vezetett a Sunderland (melynek kispadján második alkalommal ült Gustavo Poyet), ám a fordulás után 12 perccel egyenlített a Newcastle: Hatem Ben Arfa levágódó lövését Mathieu Debuchy kotorta közelről a hálóba (1–1).

Poyet remekül cserélt, hiszen a 69. percben beküldött Fabio Borini eldöntötte a találkozót: Jozy Altidore passza után a Liverpooltól érkező támadó 20 méterről, középről a bal felsőbe bombázott, első találatát szerezve a Sunderland színeiben (2–1).

Borini második Premier League-gólját szerezte, legutóbb a Liverpool színeiben épp a Newcastle ellen volt eredményes. A Sunderland megszerezte első győzelmét a Premier League 2013–2014-es szezonjában, és az északi derbin is javított az örökmérlegen: az eddigi 144 találkozóból 46-ot nyertek a „fekete macskák”, a „szarkák” 53-szor győztek.