Felkészülés: megvan Moyes első győzelme az MU kispadján

2013.07.20. 13:30
Danny Welbeck két góllal járult hozzá az MU győzelméhez (Fotó: Reuters)
Megszerezte első győzelmét David Moyes irányítása alatt a Manchester United labdarúgócsapata. A „vörös ördögök” felkészülési mérkőzésen magabiztos, 5–1-es győzelmet arattak az ausztrál bajnokság honi játékosaiból összeállított ligaválogatott ellen. Ryan Giggs három gólpasszt, Danny Welbeck két gólt jegyzett, míg Robin van Persie egyszer volt eredményes, egy találatot pedig előkészített.

Az angol bajnok a második nyári előkészületi mérkőzésén lépett pályára a hazájukban futballozó játékosokból összeverbuvált ausztrál ligaválogatott ellen, és ezen a találkozón már sokkal jobban teljesített, mint a Singha All Star ellen egy góllal elveszített összecsapáson.

Az MU már a 11. percben megszerezte a vezetést, amikor Royan Giggs kiugratása után – a lest reklamáló védők között – Jesse Lingard találta szembe magát a hazaiak kapusával, és tizenhat méterről higgadtan a bal alsó sarokba passzolta a labdát. 0–1

Ezt követően az ausztrál ligaválogatottnak is voltak helyzetei, újabb gólt azonban az esélyesebb Manchester United szerzett. A 34. percben Giggs a tizenhatos előterében lágy bokamozdulattal tálalt Danny Welbeck elé, aki tíz méterről kilőtte az alsó sarkot. 0–2

Az első félidő hátralévő részében már nem született újabb találat, a második játékrészt ellenben góllal kezdték az ausztrálok. Egy mélységi passzt követően Besart Berishához került a labda, aki egy átvétel után fordulásból, tizenhét méterről a jobb alsó sarokba zúdította a labdát. 1–2

Mielőtt azonban a hazaiak elhihették volna, hogy lehet keresnivalójuk, a United újból eredményes volt. Az 54. percben Giggs passza után Lingard 14 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. 1–3

Moyes először nyert az MU-val (Fotó: Reuters)

A folytatásban pedig már nem volt megállás, az MU sorra gyártotta a helyzeteket, ennek pedig a 70. percben újabb gól lett a jutalma. Van Persie jobb oldali szögletét Welbeck csúsztatta a léc alá. 1–4

Az utolsó szó végül a holland csatáré lett, aki a gólpassza után a hajrában gólt is szerzett: egy az egyben az ellenfél kapusával még hatalmas helyzetet rontott a 87. percben, a támadás végén azonban ismét elé került a labda, és 12 méterről jobbal a jobb alsóba helyezett. 1–5

A „vörös ördögök” így az első győzelmüket aratták David Moyes irányítása alatt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
AUSZTRÁL LIGAVÁLOGATOTT–MANCHESTER UNITED (angol) 1–5 (0–2)
Sydney.
MANCHESTER UNITED:
Lindegaard – Rafael, R. Ferdinand (M. Keane, a szünetben), Jones, Evra – Zaha, Cleverley, Carrick, Giggs (Van Persie, 61.) – Lingard, Welbeck (Januzaj, 71.).
Gólszerző: Berisha (52.), ill. Lingard (11., 54.), Welbeck (34., 70.), Van Persie (85.)