Anglia: a Man. City tulajdonosa a leggazdagabb, a Fradié a 39.

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.10.08. 11:45
A Manchester City tulajdonosa, Manszúr bin Zajed al-Najan sejk vezeti a brit „futballgazdagok” listáját, amelyet a FourFourTwo magazin és a Leaders in Football készített közösen.

Az arab tulajdonos vagyonát 20 milliárd fontra becsülik, és 2008-as hatalomátvétele óta több mint 325 millió fontot költött játékosvásárlásra.

A második helyen egy indiai üzletember, a Buzsáky Ákost is foglalkoztató Queens Park Rangers tulajdonosa, Lakshmi Mittal áll mintegy 17 milliárd fonttal, míg a harmadik az Arsenal orosz iparmágnása, Aliser Uszmanov 8 milliárddal.

A Sheffield United, valamint a Ferencváros tulajdonosa, Kevin McCabe 180 millió fonttal a 39. a listán.

A játékosok között továbbra is David Beckham az első: a Los Angeles Galaxy középpályásának becsült vagyona körülbelül 100 millió font – az ebben a rangsorban mögötte álló Michael Owen „csak” 40 millióval büszkélkedhet.

A menedzserek listáján az angol válogatott szövetségi kapitánya, az olasz Fabio Capello áll az élen 36 millió fontos vagyonával.

Legfrissebb hírek

Thomas Müller Kanadába szerződik; Neymar európai klubbal tárgyal – keddi transzferhíradó

Minden más foci
5 órája

Szoboszlai-hatás? Évek óta a Dominik a legnépszerűbb fiúnév Magyarországon

Magyar válogatott
12 órája

Bombaerős szabadrúgás, videón Bolla Bendegúz védhetetlen gólja

Légiósok
18 órája

Labdarúgás: ezer fölötti fiatalperc az NB I első fordulójában

Utánpótlássport
19 órája

Guardiola: Két év múlva abbahagyom az edzősködést

Angol labdarúgás
2025.07.28. 13:40

Rashford fél órát bírt csereként, győzelemmel kezdte a felkészülést a Barcelona

Spanyol labdarúgás
2025.07.27. 14:39

Súlyosan megsérült Juhász Roland

Labdarúgó NB I
2025.07.27. 14:03

Emlékművet állít Diogo Jotának a Liverpool FC

Angol labdarúgás
2025.07.27. 12:52
Ezek is érdekelhetik