Anglia: a játékostársak Wayne Rooneyt választották meg az év legjobbjának

Vágólapra másolva!
2010.04.26. 00:56
Az angol Professzionális Labdarúgók Szövetsége 2010-es választásán Wayne Rooney, a Manchester United csatárklasszisa bizonyult a legjobbnak.

Az idényben szenzációsan futballozó Rooney Didier Drogbát, Carlos Tévezt és Cesc Fabregast előzte meg a játékostársak szavazatai alapján.

Megválasztották az év csapatát is, melybe a Manchester United adja a legtöbb játékost. A tizenegy: Hart (Man. City, kölcsönben a Birmingham Citynél) – Ivanovics (Chelsea), Vermaelen (Arsenal), Dunne (Aston Villa), Evra (Man. Utd.) – Valencia (Man. Utd.), Fabregas (Arsenal), Fletcher (Man. Utd.), Milner (Aston Villa) – Rooney (Man. Utd.), Drogba (Chelsea). A legjobb fiatal játékosnak járó díjat James Milner gyűjtötte be.

A díjat sorozatban negyedszer nyerte meg Manchester United-játékos, Cristiano Ronaldo két és Ryan Giggs egy elsősége után.

Bővebb írásunk ide kattintva olvasható.

Legfrissebb hírek

„Szoboszlai Alexander-Arnolddá változtatta magát; emlékeztet Milnerre”

Angol labdarúgás
10 órája

Balogh Botond közel áll a váltáshoz, kölcsönbe kerülhet

Légiósok
17 órája

Vb-selejtező: a brazilok sztárja elhányta magát a pályán – videó

Foci vb 2026
20 órája

Vb 2026: Salvador egy lépéssel közelebb a tornához

Foci vb 2026
20 órája

Közel 25 év után távozik posztjáról a Tottenham ügyvezető elnöke

Angol labdarúgás
2025.09.04. 19:56

U19-es válogatott: vereség a portugáloktól a Vilotic-kupa első meccsén

Utánpótlássport
2025.09.04. 19:29

„Hol van Szoboszlai?” – megosztották a szurkolókat az elképzelt liverpooli kezdőcsapatok

Angol labdarúgás
2025.09.04. 17:28

Haaland Grealisht Szoboszlai és Bellingham elé rangsorolta

Angol labdarúgás
2025.09.04. 09:09
Ezek is érdekelhetik