Megtört az „ArseNull”-sorozat: simán nyertek az „ágyúsok”

2009.03.03. 22:46
Idegenben győzött a Premier League hétközi, 28. fordulójában az Arsenal és a Chelsea is: az „ágyúsok” hosszú 0–0-s sorozatukat megtörve egy félidő alatt elintézték a West Bromwich Albiont, míg a Chelsea Didier Drogba góljával szerezte meg a három pontot a ziccereit elpocsékoló Portsmouth ellen.
Kolo Touré fejesével szerzett másodszor vezetést az Arsenal a WBA ellen
Fotó: Reuters

PORTSMOUTH–CHELSEA

A Fratton Parkban „ideális rögbiidő”, szél, szakadó eső és hideg fogadta a csapatokat, melyek ennek megfelelően meglehetősen élénken is mozogtak…

Az első félidőben mégsem született gól, ez viszont elsősorban David James és Petr Cech „számlájára írható”: mindkét kapus remek teljesítményt nyújtott. James Drogba egy megugrás utáni lövését, Lampard löketét, majd Ballack fejesét és „slusszpoénként” Alex lapos, felgyorsuló szabadrúgását fogta, míg kollégája elsősorban Davis iszonyatos erejű, pont a jobb alsóba tartó lövésénél bemutatott bravúrjával büszkélkedhetett.

A Cech-parádé folytatódott szünet után is: egy gyors akció után Nugent került ziccerben szemtől szemben a kapussal, de a cseh klasszis szépen tolta ki lövését. Egy kontra után ismét csak megszerezhette volna a vezetést a Pompey, de Crouch beadása után Krajncar kihagyta az előtte adódó hatalmas helyzetet.

A büntetés a kihagyott helyzetekért a 79. percben jött: egy jobb oldalról belőtt labda Didier Drogba elé pattant, az elefántcsontparti pedig egyből, szépen a bal alsóba lőtt a tehetetlen James mellett. A Chelsea helyenként kétségbeesetten védekezve kihúzta a hajrát, így 1–0-ra győzött idegenben, nagyon fontos három pontot szerezve ezzel.

WEST BROMWICH ALBION–ARSENAL

Ha valaki arra fogadott, hogy folytatódik az „ArseNull” 0–0-s sorozata, az hamar sirathatta a feltett tétet. Birminghamben az Arsavin-Bendtner támadóduóval kezdő londoniak ugyanis hamar, a dán válogatott csatár találatával megszerezték a vezetést.

A 4. percben jött Bendtner-gólra azonnal jött a válasz: három minutummal később Chris Brunt pontos, sorfal alatt elsurranó szabadrúgással válaszolt. Sikerélményből aztán ennyi jutott a WBA-nak az első játékrészre: a 38. percben Kolo Touré Andrej Arsavin precíz szabadrúgását bólintotta Carson hálójába, a 44. percben pedig az elbambuló Donk hibáját kihasználó Bendtner megszerezte önmaga második, a Wenger-csapat harmadik gólját.

A dán kis híján harmadszor is betalált az 58. percben, de a kővé dermedt Carson mellett a kapufát találta el.

Az Arsenal végül simán szerezte meg a három pontot, megtörve ezzel egy extrém sorozatot: igazából csak Bendner lehetett kicsit bosszús az elszalasztott mesterhármas, no meg Arsavin kihagyott ziccerei miatt. A 3–1 persze így is tökéletesen megfelelő eredmény Wenger gárdájának.

LIVERPOOL–SUNDERLAND

Az Anfielden a Kuyt-Ngog kettőssel kezdő Liverpool határozottan lépett fel, majd kis híján megfizette a rohanás árát: egy gyors vendégkontra után Kenwyne Jones lépett ki ziccerben, de a csatár gyengén Reinába lőtt.

A 20. percben egy szép Pool-akció után Riera tűzte rá Ngog beadását, de hoppon maradt, mert Anton Ferdinand bevetődve blokkolt. Tíz perccel később aztán Fülöp Márton állította meg a „vörösöket”: Riera megpattanó lövését az utolsó pillanatban korrigálva, hatalmas bravúrral nyomta ki a magyar kapus. A Liverpool nem tudta kihasználni azt, hogy egyértelműen irányította a meccset a félidő közepén, így aztán 0–0-ról jöhetett a folytatás.

Szünet után hamar jött a gól: az 52. percben Riera húzott el a bal szélen, beadását Gerrard visszafejelte Ngog elé, aki élete első Premier League-góljával törte meg a patthelyzetet. A 65. percben már kettő volt: Gerrard lövését még védte Fülöp, majd a kipattanó után Ngog próbálkozása is kijött róla, de a kavarodást Benajun zárta le – góllal.

A Pool még többet is lőhetett volna (Fülöp bemutatott még jó néhány védést, a többi helyzetnél meg „jó volt a szemmértéke”), de az Anfield „népének” be kellett érnie a 2–0-s sikerrel – no nem mintha ez nem lett volna nekik szívderítőbb az elmúlt hetek botladozásánál.

PREMIER LEAGUE

28. FORDULÓ
Portsmouth–Chelsea 0–1 (Drogba 79.)
West Bromwich Albion–Arsenal 1–3 (Brunt 7., ill. Bendtner 4., 44., K. Touré 38.)
Liverpool–Sunderland 2–0 (Ngog 52., Benajun 65.)