A Chelsea Carvalho korai góljával legyőzte a Middlesbrought

2008.03.30. 16:37
Az esélyesebb Chelsea ismét győzni tudott hazai pályán, Ricardo Carvalho 6. percben szerzett gólja eldöntötte a három pont sorsát. A vendégcsapat is többször veszélyeztetett, a második félidőben háromszor találták el a kapufát. Végül nem született több gól, így a Chelsea 1–0-ra nyert, ezzel visszafoglalta a második helyet a bajnoki táblázaton.
Ricardo Carvalho (jobbra) korai gólja három pontot ért a Chelsaea-nek
Fotó: Reuters

Már a mérkőzés első perceiben kialakult a Chelsea fölénye a vendég Middlesbrough ellen, nem is kellett sokat várni a hazaiak vezető góljára, a 6. percben Michael Ballack javára ítélt a játékvezető szabadrúgást, Wayne Bridge beadásából Ricardo Carvalho fejelt gólt a büntetőterület közepéről.

A Middlesbrough először a 13. percben jutott el a Chelsea kapujáig, Stewart Downing lövését Carlo Cudicini védte ki. A vendégek ezután már többször veszélyeztettek, de gólt nem tudtak lőni.

A 44. percben Didier Drogba fejelhetett volna gólt a tizenhatos közepéről Joe Cole beadása után, de a labda a kapu mellé szállt.

A második félidőben a 70. perc környékéig szinte csak a „kékek” támadtak, a vendégcsapatnak kapura lövése is alig akadt, de a 70. percben Afonso Alves közel állt a gólszerzéshez, néhány méterre a kaputól mellébólintotta az érkező beadást.

Innentől kezdve nyíltabbá vált a meccs, a 73. percben Cudicini rosszul futott ki kapujából az érkező Alvesre, a csatár az üres kapura lőtt, de a kapufán csattant a labda.

Ezután Salomon Kalou duplázhatta volna meg a Chelsea előnyét, de Shaun-Wright Pillips beadását melléfejelte az elefántcsontparti csatár.

A 82. percben kellemetlen pillanatokat éltek át a „kékek” szurkolói, Alves és David Wheater fejelt a felső lécre gyors egymásutánban, de a Chelsea megúszta kapott gól nélkül, így 1–0 lett a az összecsapás eredménye, ezzel a hazaiak újra a második helyen állnak a bajnokságban.