Mint megírtuk, Mourinho tagadta, hogy szándékában állt volna megsérteni Rileyt, és azt is, hogy portugálul sértő szitokszavakat mondott volna a bíróra.
Miután az FA kézhez kapta Riley hivatalos jelentését a mérkőzésről, úgy döntött, a szakembert nincs miért felelősségre vonni.
„Ezeket a szavakat minden tizenöt szóból tízszer kimondom” – közölte Mourinho még korábban, majd hozzátette:
„A mérkőzésen ötvenszer mondom el, az edzésen szintén ennyiszer. Nem akarom támadni; bár emocionális karakter vagyok, de udvarias.”
A Chelsea vasárnap a Stamford Bridge-en 3-1-es hátrányban volt, és a vezetőedzőről nem lehetett azt mondani, hogy nyugodtan szemlélte az eseményeket.
Ennek ellenére a 44 éves szakember még egyszer leszögezte, hogy az ominózus kifejezéseket nem a játékvezetővel szemben használta.
„Amikor valami bajom van, akkor saját magamnak és a játékosaimnak mondok ilye szavakat. Ez olyasmi, ami akkor csúszik ki a számon, amikor a labda a kapufát találja el.”
Ugyanakkor a tréner sejtetni engedte, hogy azokon a mérkőzéseken, amelyeken Riley bíráskodott a Chelsea-nek, mindig akadtak vitatott ítéletek.
„Az a véleményem, hogy túl sok döntése szólt ellenünk – fogalmazott. – Nem gondolom, hogy ezek komoly ítéletek voltak, azonban a középpályán minden szabadrúgást a Chelsea ellen fújt. (…) Ha túl sok ilyen van, az frusztrálja a játékosokat.”
„Megtöri a játék intenzitását, és noha ennek nem örülünk, a futball ilyen.”
„A szezon során egyetlen könnyű mérkőzésünk sem volt Riley úrral. A Liverpool ellen például Mohamed Sissokót ki kellett volna állítani, de ez nem történt meg.”
„Egy perccel később aztán Michael Ballack piros lapot kapott, így a mérkőzésidő nagy részében tíz emberrel kellett játszanunk.”
„Aztán a Reading otthonában szintán tíz főre fogyatkoztunk, elveszítettünk két kapust, és még csak sárga lap sem volt.”
„Persze, mit mondhatnénk. (Riley) jó bíró, és remélem, legközelebb, amikor nekünk vezet, rendben lesznek a dolgok.”