Anglia: Buzsáky Ákos gólt szerzett a QPR ellen

2005.10.19. 09:24
Buzsáky Ákos bombagólt szerzett a Plymouth Argyle színeiben az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 14. fordulójában a Queen's Park Rangers ellen, de együttese nem tudta megőrizni a szünet előtt megszerzett előnyét. Gyepes Gábor és Király Gábor is végig a pályán volt a Wolverhampton és a Crystal Palace színeiben, de győzelemnek egyik magyar játékos sem örülhetett.
Buzsáky Ákos a 39. percben szerezte meg a vezetést csapatának a Loftus Roadon, ám a Plymouth nem tudott győzni, mert a QPR a 69. percben Gallen büntetőből szerzett találatával otthon tartotta az egyik pontot.A 23 éves magyar válogatott játékos nem játszotta végig a találkozót, Tony Pulis vezetőedző a 86. percben taktikai okból lecserélte. Buzsákynak ez volt a második bajnoki gólja, s egyszer a Ligakupában is eredményes volt.
Buzsáky Ákos (jobbra) az utóbbi három fordulóban a kapuba talált, de ezek közül az egyik öngól volt

A vendégek szakvezetője a mérkőzés után nehezményezte, hogy a játékvezető 11-est ítélt a Queen's Park Rangers javára. Szerinte Scott Taylor kezére csak rápattant a labda, így az bírói döntés túlságosan szigorú volt.

A találkozóra 11 741 néző volt kíváncsi. A Plymouth a 19. helyen áll a 24 csapatos Championship tabelláján.

Király Gábor végigvédte a találkozót csapata, a Crystal Palace kapujában, ám nem tudta megőrizni a kapuját a góltól. A 78. percben Paul McShane szöglet utáni fejese talált utat a hálóba, és mivel a londoniak támadói ezúttal képtelenek voltak betalálni, a Sasok vereséget szenvedtek hazai környezetben.

Gyepes Gábor is kilencven percig a pályán volt a Wolverhampton Wanderers együttesében a Derby County ellen. Noha a Wolves 23 ezer néző előtt már a 6. percben megszerezte a vezetést Kenny Miller révén, a szünet után közvetlenül a marokkói Munir El-Hamdaui egyenlített, és a végeredmény 1-1 maradt.