NFL: a Saints hosszabbításban verte a Bearst; Seattle-siker

K. D., T. D.K. D., T. D.
2020.11.02. 09:17
Balhé és kiállítás, majd Pittsburgh-siker a rangadón (Fotó: Getty Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 8. fordulója vasárnapi játéknapjának rangadóján a Pittsburgh Steelers megőrizte veretlenségét, mivel egy szoros meccsen 28–24-re legyőzte a rivális Baltimore Ravenst. A késő esti mérkőzéseken a New Orleans Saints hosszabbításban felülmúlta a Chicago Bearst.

A KÉSŐ ESTI MÉRKŐZÉSEKEN

A New Orleans Saints rendkívül szoros mérkőzésen hosszabbításban múlta felül a Chicago Bearst, amely így nem tudott előnyösebb helyzetbe kerülni az NFC Északi csoportjában a Green Bay botlása után. Drew Brees 280 yardot és két TD-passzt osztott szét csapattársai között, Nick Foles alig maradt el mögötte (272 yard, 2 TD), de egyszer eladta a labdát.

A San Francisco 49ers nemcsak a Seattle Seahawks elleni meccset, de Jimmy Garoppolót és George Kittle-t is elveszítette bokasérülés miatt, míg Tevin Coleman térdproblémái miatt jött le idő előtt a pályáról. A Seattle a negyedik negyedre már 23 pontos előnyt szedett össze, de a Garoppolo helyére beálló Nick Mullens kiválóan teljesített, egy negyednél is kevesebbet játszva 238 yardot és két TD-t „dobált össze”. Ez azonban csak a meccs szorosabbá tételéhez volt elég, a fordításhoz nem, Russell Wilsonék 6–1-re javították mérlegüket.

A Denver Broncos 21 pontos utolsó negyeddel fordította és nyerte meg a Los Angeles Chargers elleni meccset. A negyedik negyedre 14 pontos hátránnyal fordultak a coloradóiak, ám három touchdownt is szereztek, az extra pontokat sem rontották el, miközben a kaliforniaiak csak két mezőnygólt tudtak felmutatni a záró játékrészben – egyetlen ponttal nyert a Broncos.

A Philadelphia Eagles még úgy is simán legyőzte a Dallas Cowboyst, hogy irányítója, Carson Wentz összesen négy labdavesztésben játszott szerepet a mérkőzés során. A texasiak újonc irányítója, Ben DiNucci egyelőre nem tudja megfelelően pótolni a sérült Dak Prescottot, így nehéz helyzetben van a Cowboys.

A 19 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKEN

A nap meglepetése – már, ha ez még annak számít – az, hogy a Buffalo Bills legyőzte a New England Patriots együttesét, hiszen hasonló legutóbb négy évvel ezelőtt történt. A meccset egyébként egy kis szerencsével a Pats is megnyerhette volna, de a Buffalo védelme a végén kierőszakolt egy fumble-t Cam Newtonnál, ezzel pedig végleg megpecsételődött Bill Belichickék sorsa. Zsinórban hét vereség után tudott a New England ellen nyerni most a Bills.

A Pats így pedig tovább szenved, és lassan már hátrafelé kell figyelnie a csoportjában, különösen, hogy a Miami Dolphins Tua Tagovailoa vezetésével nagy győzelmet aratott a Los Angeles Rams (28–17) felett.

A nap rangadóját a 6–0-val álló Pittsburgh Steelers és az 5–1-es Baltimore Ravens játszotta, és miután a Steelers védelme kétszer is el tudta lopni a labdát az egyébként 208 yardig és két TD-ig jutó Lamar Jacksontól, a Pittsburgh meg is őrizte veretlenségét, és már 7–0-val vezeti az AFC északi csoportját.

A meccs emellett egy kisebb balhé miatt marad emlékezetes, a Ravens védője, Matthew Judon ugyanis az egyik, szokásos kakaskodás közben megütötte a bíró kezét, ami miatt azonnal le is küldték a pályáról. Íme, az eset, amely sokak szerint egyáltalán nem volt szándékos!

Card

A Kansas City Chiefsnek nem okozott gondot a nyeretlen New York Jets legyőzése: az öt touchdownpasszt kiosztó Patrick Mahomes vezetésével 35–9-re nyert a címvédő.

A Cincinnati Bengalsnél Joe Burrow szokásos remek teljesítménye most a győzelemhez is elég volt a Tennessee Titans ellen (31–20), míg a Green Bay Packers kikapott az eddig bukdácsoló Minnesota Vikingstól (28–22) – igaz, ehhez Dalvin Cook elképesztő teljesítménye is kellett: 163 yarddal és 3 touchdownnal zárt a Vikings futója!

Minden, ami az NFL 2020-as idényével kapcsolatos, egy helyen itt!