
A Minnesota győzelmével kezdődött a WNBA döntője (Fotó: Getty Images)
Juhász Dorka csapata, a Minnesota Lynx hosszabbítás után 95–93-ra nyert a New York Liberty vendégeként az észak-amerikai női kosárlabda-bajnokság (WNBA) döntőjének első, magyar idő szerint pénteken hajnalban rendezett mérkőzésén.
A magyar válogatott játékos nem lépett pályára. Az alapszakasz második helyén záró minneapolisi együttesben – amely az utolsó negyedben 15 pontos hátrányt dolgozott le – a Győr kanadai légiósa, Bridget Carleton öt pontot szerzett.
A négyszeres bajnok Lynx 2017 óta először döntőzhet a WNBA-ben, míg az alapszakaszgyőztes Liberty mind az öt eddigi fináléját elvesztette.
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé magyar idő szerint vasárnap hajnalban folytatódik New Yorkban.

Amerikai sportok
2024.10.10. 23:05
Exkluzív interjú: Juhász Dorka szerint a New York a favorit a WNBA-döntőben
Juhász Dorka lehet a második magyar kosárlabdázó, aki aranyérmet szerez az amerikai női profi bajnokságban (WNBA), amelynek péntek hajnalban kezdődő fináléját a Minnesota a New York ellen vívja.
WNBA
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
New York Liberty–Minnesota Lynx 93–95 – hosszabbítás után
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Minnesota javára
Legfrissebb hírek

WNBA: négy év alatt harmadszor bajnok a Las Vegas Aces
Kosárlabda
2025.10.11. 10:40

Juhász Dorkának kihívásra volt szüksége a Schio után
Kosárlabda
2025.08.15. 16:38

Juhász Dorka: A kihívás miatt választottam a Galatasarayt
Kosárlabda
2025.06.18. 07:36

Juhász Dorka Sallai Roland klubtársa lesz – hivatalos
Kosárlabda
2025.06.16. 20:19
Ezek is érdekelhetik