Miamiban nyert a Buffalo, Tagovailoa újabb agyrázkódást szenvedett

I. SZ.I. SZ.
2024.09.13. 08:21
Miamiban Tua Tagovailoa (a földön) állapotáért jobban aggódnak, mint a vereség miatt (Fotó: Getty Images)
A Buffalo Bills győzött Miamiban az NFL 2. játékhetének nyitó mérkőzésén, de a floridai csapatnál most nem a csoportrangadó elvesztése, hanem az újabb agyrázkódást szenvedő Tua Tagovailoa miatt aggódnak elsősorban.

Az Amerikai konferencia Keleti csoportjának első idei rangadóján a Miami csak az első negyedben tudta tartani a lépést a Buffalóval, 7–7 után a Bills átvette az irányítást, és a nagyszünetre 24–10-es előnyt szerzett. Josh Allen kézsérülése ellenére vállalta a játékot, és bár a bal kezén viselt kesztyű miatt egyszer elejtette a labdát, összességében jól irányította a Buffalo támadójátékát. A csapat legjobbja a három touchdownt szerző James Cook volt, a Bill negyedik TD-jét Ja’Marcus Ingram védő szerezte Tua Tagovailoa lehalászott passza után.

A Miami irányítója háromszor is az ellenfélnek passzolt, de az igazán nagy riadalmat az okozta, amikor a harmadik negyedben egy futás után fejjel ütközött az elé álló Damar Hamlinnak, és a földön maradt. Tagovailoának már korábban is voltak súlyos agyrázkódásai, 2022-ben a liga éppen az ő fejsérülései miatt szigorított az agyrázkódások kezelésén. Az újabb eset a Miami egész idényét veszélybe sodorhatja.