NHL: dallasi győzelmével fordított az Edmonton, és egy meccsre került a döntőtől

B. D. K.B. D. K.
2024.06.01. 08:03
Fordított a párharcban az Oliers (Fotó: Getty Images)
Az Edmonton Oilers 3–1-re nyert a Dallas Stars vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Nyugati főcsoportjának döntőjében, amivel 3–2-es vezetést szerzett a párharcban.

Fordulatos a Nyugati főcsoport döntője. Az Edmonton Oilers megnyerte a párharc első meccsét idegenben, de a másodikat elbukta. Aztán hazai környezetben kikapott a Dallas Starstól, ám a negyedik meccset behúzta. Sőt, az ötödiket is megnyerte, Dallasban, így a hatodik mérkőzésen, odahaza lezárhatja a párharcot. A következő meccset magyar idő szerint hétfő éjjel rendezik.

Az ötödik mérkőzésen egyébként az Oilers az első harmad második felében szerezte meg a vezetést, a középső játékrész elején pedig már 3–0-ra vezetett. Az utolsóban a Stars szépített, de egyenlíteni nem tudott.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NHL, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORTDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Dallas Stars–Edmonton Oilers 1–3
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 az Edmonton Oilers javára