Ez már szorosabb volt, de a Boston másodszor is legyőzte a Dallast az NBA döntőjében

K. Zs.K. Zs.
2024.06.10. 06:57
Jrue Holiday 26 ponttal és 11 lepattanóval járult hozzá a zöld-feketék sikeréhez (Fotó: Getty Images)
A Boston Celtics hazai pályán 105–98-ra legyőzte a Dallas Maverickset az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) döntőjének második mérkőzésén, és hétfő hajnali sikere révén összesítésben már 2–0-ra vezet. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc következő felvonása magyar idő szerint csütörtök hajnalban lesz Dallasban.

Az első negyed a Dallasé volt, a második a Celticsé, és a harmadikban, 57–57 után következett az a 18–6-os rohanás, amellyel a hazaiak kézbe vették az irányítást. A Mavs nagy hajrát vágott ki, 108–89 után futott egy kilencpontos szakaszt, de fordítani nem tudott.

Luka Doncic hiába ért el tripla duplát (32 pont, 11-11 lepattanó és assziszt) a Dallasban, a Celtics kiegyensúlyozottabban működő gépezete hatékonyabbnak bizonyult. Jrue Holiday 26 pontot és 11 lepattanót jegyzőkönyvezett, Jaylen Brown 21 pontja mellett hét asszisztot osztott, Jayson Tatum gyenge dobóformát mutatott (6/22 a mezőnyből), mégis csupán egy lepattanóval maradt le a tripla dupláról (18 pont, 9 lepattanó, 12 assziszt).

A bostoniak soraiból kiemelendő Derrick White is, aki 18 pontja és három labdaszerzése mellett kulcsfontosságú blokkolást mutatott be az utolsó percben: a Mavs éppen folytatni próbálta az említett 9–0-s rohamot, P. J. Washington zsákolni készült, ám White sapkázta.

Peyton Pritchard csupán egyszer talált a gyűrűbe, de az egy hatalmasat szóló, majdnem félpályás buzzer-beater volt a harmadik negyed végén (83–74).

„Ezért az övék a liga első számú csapata, ezért az övék a legjobb mutató. Egy csomó nagyszerű játékosuk van, tulajdonképpen bárki bármikor megtáltosodhat közülük” – dicsérte az ellenfelet Luka Doncic, akinek játéka kérdéses volt, csupán két órával a kezdés előtt vált biztossá. Ilyen előzmények után alkotta meg playoffkarrierje 10., egyben a Mavs történetének első finálébeli tripla dupláját.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

P. J. Washington 17, az egykori celticses Kyrie Irving 16 pontot szerzett a vendégeknél – utóbbi kapott a nézőktől hideget-meleget, amiért legutóbb cikizte őket, hogy nem elég hangosak. Most azok voltak, különösen, ha nála volt a labda...

A Boston története során kilencedszer vezet 2–0-ra nagydöntőben; az előző nyolc alkalommal meg is nyerte a bajnoki címet, és még csak hetedik mérkőzésre sem kényszerült egyszer sem.

NBA, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Boston Celtics–Dallas Mavericks 105–98 (25–28, 29–23, 29–23, 22–24)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Boston Celtics javára