NBA: Brunson nagy meccsén verte a Knicks a Wizardsot

D. S. B.D. S. B.
2024.01.19. 07:24
Jalen Brunson 41 ponttal vezette győzelemre a Knickset (Fotó: Getty Images)
A New York Knicks a 41 pontig jutó Jaylen Brunson vezérletével szoros mérkőzést nyert meg hazai pályán 113–109-re a Washington Wizards ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti pénteki játéknapján.

A Jordan Poole és Marvin Bagley vezette Wizards végig jól tartotta magát, de a negyedik negyedben már csak a házigazda New York-iak vezettek, így a fővárosiak párosa hiába szerzett összesen 44 pontot és 15 lepattanót, ez sem volt elég a győzelemhez, hiszen a Knicksben remekelt Jalen Brunson, aki 41 pontot szórt, ráadásul volt nyolc-nyolc lepattanója és asszisztja is a 113–109-es győzelem során.

A Chicago Bullsnak DeMar DeRozan (24 pont, 7 lepattanó, hat assziszt), Nikola Vucsevics (24–14–7) és Coby White (23–8–4) remeklése kellett a 116–110-es Toronto Raptors elleni idegenbeli sikerhez.

A Nyugati konferenciát vezető Minnesota Timberwolves hozta a kötelezőt hazai pályán a Memphis Grizzlies ellen és remek csapatteljesítmény mellett a 28 pontos Anthony Edwards vezérletével győzött 118–103-ra. Tovább robog a minneapolisiakat üldöző Oklahoma City Thunder is, amely vendéglátója, a Utah Jazz jó sorozatát törte meg a 134–129-es idegenbeli sikerrel.

Az Indiana Pacers kiélezett mérkőzése kiváló csapatteljesítményének köszönhetően tudta behúzni 126–121-re a Sacramento Kings elleni idegenbeli meccsét, hiszen a hazaiaktól Kevin Huerter 31, Kyler Murray 27, DeAaron Fox 24 ponttal zárt, Domantas Sabonis pedig tripla duplázott (21–11–10), ezzel szemben a vendégektől a 25 pontos Bennedict Mathurin mellett T. J. McConnell (20–1–10) és Jalen Smith (17–13–1) is dupla duplázott mellettük még négyen zártak legalább tíz ponttal.