NBA: Curry 50 pontjával ejtette ki a Warriors a Kingset – videók

2023.05.01. 06:50
Steph Curry 50 pontjával a Golden State kiejtette a Sacramentót (Fotó: Getty Images)
Steph Curry parádés teljesítményének, 50 pontjának, nyolc lepattanójának és hat asszisztjának köszönhetően nyerte meg idegenben 120–100-ra a Sacramento Kings elleni mindent eldöntő hetedik meccset a Golden State Warriors az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásának első körében, s ezzel teljessé vált a főcsoport-elődöntők mezőnye. A Keleti konferencia legjobb négy csapata között a Miami Heat a New York Knicks vendégeként került előnybe.

A felek 3–3-ról várták a mindent eldöntő hetedik mérkőzést, s az első félidő az eddigiekhez hasonló kiélezett küzdelmet hozott, jobbára Kings-vezetéssel, de a második játékrészben a vendégek állva hagyták ellenfelüket, s ezt a felvonást 12, a negyediket pedig 10 ponttal behúzva győztek végül 120–100-ra, 4–3-ra megnyerve ezáltal a párharcot.

Curry 50 pontos teljesítményét – amely a liga történetének legjobb hetedik meccses produkciója – még csak megközelíteni sem tudta senki, a Kingsnél Domantas Sabonis 22 pontja mellett nyolc lepattanóval és hét assziszttal zárt, a Warriorsnál pedig Andrew Wiggins 17 pontja mellett Kevon Looney dupla duplázott 11 ponttal, 21 lepattanóval és négy assziszttal.

Curry a mostani félszáz pontjával feljött az NBA örökranglistájának 13. helyére.

A Golden State ellenfele a konferencia elődöntőjében a Los Angeles Lakers lesz.

A Keleti főcsoport elődöntőjében a New York KnicksR. J. Barrett 26 pontja, kilenc lepattanója és hét asszisztja, valamint Jalen Brunson 25–5–7-es mérlege ellenére hazai pályán hátrányba került a Miami Heat elleni párharcban, hiszen a vendégek Jimmy Butler (25–11–4) és Gabe Vincent (20–2–5) hathatós közreműködésével 108–101-re nyertek.

A Heat sikerével Eric Spoelstra megszerezte 101. győzelmét a rájátszás történetében, ezzel a liga ötödik legtöbb sikerével rendelkezik az edzők között.

A MÉRKŐZÉSEKRŐL A KEZDO5.HU-N OLVASHAT BŐVEBBEN!

NBA
RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ
NYUGATI FŐCSOPORT, 7. MÉRKŐZÉS

Sacramento Kings–Golden State Warriors 100–120 (31–30, 27–26, 23–35, 19–29)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Golden State Warriors javára

KELETI FŐCSOPORT
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

New York Knicks–Miami Heat 101–108 (32–21, 23–29, 20–31, 26–27)

Golden State Warriors–Los Angeles Lakers
A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

Phoenix Suns–Los Angeles Clippers (4–1) – a Phoenix Suns továbbjutott
Sacramento Kings–Golden State Warriors (3–4) – a Golden State Warriors továbbjutott
Memphis Grizzlies–Los Angeles Lakers (2–4) – a Los Angeles Lakers továbbjutott