Cleveland Cavaliers–Indiana Pacers 101–97
Megoldotta a végét a Cavs. A kissé visszafogottan is hatékony James, valamint a hatalmas dupla-duplát szállító Love (22 pont, 19 lepattanó) vezérletével szinte a teljes mérkőzés során a Cleveland járt előrébb – mindketten inkább a második félidőben lendültek bele igazán, ekkor 11 egységgel is megléptek a hazaiak. George révén azonban felzárkózott, sőt, négy perccel a vége előtt a vezetést is átvette a Pacers, majd bár James erre büntetőkből válaszolt, George újabb hármasával 97-95-ig közelítettek a vendégek 18 mp-cel a végső dudaszót megelőzően. Itt azonban nem tudtak faultolni, a Cavs kipasszolta őket, Love ziccert dobott, így egy érdekes jelenettel zárult a meccs – sorozatban hatodik sikerét könyvelhette el a tavalyi keleti bajnok.
Monta Ellis éledezik. A dobóhátvéd eddig elég visszafogott volt az Indiana mezében, most viszont fel tudott lépni az ismét remeklő George (32 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) mellé – beszórt 25 egységet 15 dobásból és képes volt időszakokra vinni magával csapatát. George egyébként kiscsatárként kezdett ezúttal (Hill és Mahinmi volt a két magas a kezdőben) és a meccs nagy részében LeBronnal vívott csatát – így pláne parádés ez a statisztika még úgy is, hogy James azért nem teljesen egészséges. Hiába játszott kitűnően azonban George, hiába hozott nagyon jó meccset Ellis és hiába adott a padról lendületet Myles Turner, a csapatjátékon még mindig van mit csiszolni Indianában.
A Cavaliers legjobb dobói: James 29, Love 22/6, Thompson 16
A Pacers legjobb dobói: George 32/9, Ellis 25/6, G. Hill 14
New York Knicks–Los Angeles Lakers 99–95
Hajrábeli futással nyert a Knicks. Végig fej-fej mellett haladtak a felek, de az utolsó percekhez a Lakers érkezett meg minimális előnnyel – ekkor azonban sikerült még sebességet váltaniuk a hazaiaknak és egy 11-0-s rohammal megnyerték a meccset. Ebben az etapban szerzett nagy kosarat Anthony, Galloway és Porzingis is – ők, valamint Lopez és Calderon is jól játszottak, de ezzel együtt is 40 százalék alatt maradtak mezőnyből.
Kobe 18 ponttal búcsúzott a Madison Square Gardentől? A Lakers legendája 6/19-es mezőnymutatóval jutott el 18 pontig, az említett 11–0-s Knicks-futásnál többször is hibázott, ennek ellenére megtapsolta őt a közönség – karrierje során 30.7 pontot átlagolt ebben a csarnokban. Most nem ment csapatának, egyedül Hibbert játszott jól, sem Randle, sem Clarkson, sem Russell, sem Lou Williams nem dobott vállalhatóan, ezt pedig nem bírták el a végén – ugyan a New York sem volt tarthatatlan, a hajrában pontosabbak voltak a hazaiak.
A Knicks legjobb dobói: Anthony 24/6, Lopez 14, Calderon 14/6, Galloway 14/9
A Lakers legjobb dobói: Bryant 18/6, Hibbert 18, Clarkson 10/6, Young 10/6
Miami Heat–Toronto Raptors 96–76
Bosh és Whiteside elég volt a Heat sikeréhez. A két magasember eddig tökéletesen megtalálja az összhangot, a center ezúttal 20 ponttal, 11 lepattanóval és 6 blokkal (24 perc alatt) dominált a palánk alatt, míg Bosh beszórt 23 pontot 4/7 triplával – a többiek főleg a védekezéssel törődtek, de most ez is elégnek bizonyult. Wade 4/13-at dobott, Dragic összesen egyetlen kosarat szerzett, hátvédposzton inkább a kispad villogott támadásban, de a második félidőben annyira megfojtották a Toronto játékát, hogy végül tükörsima győzelmet arattak.
A fordulás után elfogyott a Raptors. Valanciunas vezérletével az első félidőben még egálban voltak a vendégek, a nagyszünet után azonban teljesen szétestek – 30-16-ra bukták a harmadik negyedet, majd a negyedik játékrészben egy 18-3-as futással zárta le a meccset a Miami. Szemmel láthatóan fáradt volt a Toronto, a négymeccses túrájuk utolsó állomását Carroll ki is hagyta, de Lowry és DeRozan is borzasztóan dobott, a 3/19-es triplamutató csapatszinten sokat elárul – Lowry egyébként sorozatban harmadszor maradt 40 százalék alatt, ami mindenképpen figyelmeztető.
A Heat legjobb dobói: Bosh 23/12, Whiteside 20, Wade 12/3
A Raptors legjobb dobói: Valanciunas 17, DeRozan 16, Lowry 15/6
Oklahoma City Thunder–Phoenix Suns 124–103
Ezt tudja az OKC. Óriási iramot diktáltak a hazaiak, Westbrook (21 pont, 13 gólpassz, 4 labdaszerzés) és Durant (32 pont, 11 lepattanó) ismét dupla-duplázott, a Kanter-Waiters páros negyven pontot rámolt be a padról, 52-33-ra nyerték a lepattanózást és 52%-kal dobtak mezőnyből – ennek ellenére nem volt sima meccs, mégpedig a védekezésük miatt. A Phoenixben azonban most nem volt meg az a tűzerő, ami ellensúlyozta volna ezt az OKC-t, amely ráadásul 75 százalékkal (!) dobott a negyedik negyedben – itt már egyértelmű volt a győztes kiléte, így a Thunder megszakította hárommeccses nyeretlenségi sorozatát.
Bledsoe villogott. Eric Bledsoe már az első negyedben 15 pontot szórt, végül 28-cal, valamint 11 gólpasszal zárt – hagyta előtérbe kerülni Morrist és Warrent is. Ezt a tempót azonban nem bírta a Suns, amellett, hogy egyszerűen nem képesek „csak úgy” 120 pontokat dobálni, a 23 eladott labda sem segített ebben – a nagyobb gond, hogy Tyson Chandler jelenléte egy pillanatig sem érződött, ennyi időre sem tudták lelassítani a hazaiakat, vagy kiszorítani a festékből.
A Thunder legjobb dobói: Durant 32/6, Westbrook 21, Kanter 21
A Suns legjobb dobói: Bledsoe 28/6, Morris 19, Warren 17
Portland Trail Blazers–Detroit Pistons 103–120
Reggie Jackson ledobta az ékszíjat. Három negyed után úgy tűnt, hogy a Blazers ezt a mérkőzését is hozza, Lillard (26 pont, 11 gólpassz) vezérletével jól játszottak a hazaiak és vezettek is 13 ponttal – azonban nem számoltak Reggei Jackson megőrülésével. A Pistons irányítója egymaga 26 (!) egységet szórt be a negyedik negyedben, az ekkor már 18 pontos hátrányt gyakorlatilag egymaga tüntette el és végül kereken 40 ponttal zárt – ezzel ráadásul annyira lesokkolta a Portlandet, hogy 41–11-re nyerték meg ezt a játékrészt a vendégek.
Drummondot nem tudod megállítani. A Pistons centere majdnem 19 lepattanót átlagolt a mérkőzés előtt, erre azonban még rá tudott tenni egy lapáttal: 29 pontja (14/19 mezőnyből, 1/6 büntető) mellé 27 (!) lecsorgót kaparintott meg, egészen megdöbbentő számokat hozott – idén már másodszor. Rá és Jacksonra így végül nem tudott válaszolni a Blazers, holott 53 százalékkal dobott mezőnyből, megvolt a csapatjáték és bár a 23 eladott labda (főleg a Pistons kilencével szemben) nagy negatívum, három negyeden keresztül kézben tartották a meccset Lillardék.
A Trail Blazers legjobb dobói: Lillard 26/12, McCollum 18, Leonard 17/9
A Pistons legjobb dobói: Jackson 40/9, Drummond 29, Caldwell-Pope 16/6